Jak chybujeme při líčení očí 

Jak chybujeme při líčení očí

Každá žena stráví v koupelně značnou část rána. Zatímco některé trvá pobyt v místnosti domu pár minut, jiná zde stráví hodiny. Vše se samozřejmě odvíjí i od toho, jak výrazné nebo méně výrazné líčení se zvolí. Někdo sází na jednoduchost, neutralitu, co největší přirozenost, jiný touží po výrazné extravaganci. Ať už spadáte do té či oné kategorie, vyhněte se několika chybám, jež mohou dobrý vzhled pořádně zničit. 

Příliš silné linky nevypadají dobře 

Ženy chtějí mnohdy co nejvíce zvýraznit své oči. A je to v pořádku, oči jsou pro mnohé korunou krásy. Ať už ale jde o denní líčení, nebo jste se po delší době rozhodli zamířit do klubu, příliš silné linky jsou na škodu. Nejen, že je zde vysoká pravděpodobnost jejich rozmazání, ale navíc oči působí až vypoukle, což není zrovna hezké ani přitažlivé.  

Raději sázejte na jemnější linky, které jsou tenčí. Pokud se vám je nedaří malovat pomocí tekutého pera, vsaďte na tuhou linku, kterou pomocí štětečku rozmažete. 

Odbyté oční stíny  

Chcete vsadit na výraznější oči? Možná přemýšlíte o stínování. A na stínech není nic špatného, tedy pokud jim budete věnovat dostatečné množství času. Protože pokud je odbydete, nedocílíte požadovaného efektu.  

Oční stíny by měly korespondovat s tvarem oka i barvou duhovky. Oči nejsou omalovánky. Nevytahujte barvu až k obočí, mohou tak působit velice, velice nepřirozeně. K obočí patří už jen tělový stín, případně pouze pudr. 

Příliš vytrhané obočí je nutné upravit 

Možná to byly hříchy mladistvé nerozvážnosti, možná se nám to jen líbí – důvodem příliš vytrhaného obočí může být vícero věcí. Ať už jste zastáncem tohoto stylu či nikoliv, vždycky obočí upravte. Příliš nevytrhané obočí se totiž nenosí a musí se mu alespoň trochu vdechnout jistý tvar.  

Pokud je totiž obočí příliš vytrhané a neupravené, dochází automaticky k rozšíření celého čela, což značně stahuje koutky očí směrem dolů.