Šedesátá léta jsou letos stále populární. Co se konkrétně nosí? 

Šedesátá léta jsou letos stále populární. Co se konkrétně nosí?

Upoutat na sebe pozornost můžete mnoha způsoby. Zatímco někdo sází na tetování nebo piercingy, jiný spíše na oblečení, které je ostatně zdrojem jeho neutuchajícího sebevědomí. Pokud se letos chcete zařadit mezi nejlépe se oblékající jedince, měli byste automaticky vsadit na kousky z šedesátých let. Toto módní období se totiž navrací a ženy, které vsadí na kousky z této módní éry obdrží deset bodů z deseti při bodování od módních stylistů.  

Minisukně jsou na scéně 

Mezi vůbec největší módní ikony, které se velkou měrou podílely na tom, jak vypadala šedesátá léta po módní stránce, patří Twiggy. Právě ona se považuje za ženu, která odstartovala dlouhou, dlouhou éru minisukní, na kterou se ostatně nyní navazuje. Tehdy se však jednalo o cosi převratného a zcela nového. Dokonce se před lety právě minisukně považovaly za velký mezník ve vývoji módních trendů.  

I když se nějakou chvilku zdálo, že lidé jsou proti tomuto trendu, postupně se nacházely ženy, jež se nebály odhalovat větší a větší části svého těla.  

Oranžová je in 

Šedesátá léta byla po stránce módy o barevnosti. Pestrost a výraznost se ostatně nosí i letos a i když je za barvu roku vyhlášená takzvaná Veri Peri, oranžová bude stejně v popředí jako zmíněný odstín.  

Pokud se tohoto výraznějšího odstínu bojíte, můžete vsadit na kombinaci oranžové a hnědé. Vznikne taková hořčicově žlutá, která je více elegantním odstínem, jež se považuje také za svěží a hravý. 

Barety se drží i dnes 

Co se i letos drží stále na žebříčku popularity jsou barety, které jsou, kdo by to byl vloni řekl, také symbolem zmiňovaných šedesátých let. Působí neokoukaně, velmi originálně, navíc podtrhují formálnost a eleganci outfitu.  

Kombinovat se dá prakticky s čímkoliv. Hezky sedí k výrazným náušnicím, ale výrazné módní doplňky nejsou v tomto případě žádnou podmínkou. Podmínkou nejsou ani pompézní účesy, i když je pravdou, že v takových baret nejvíce vynikne.