Péče o suchou pleť je složitější. Jak na to, abyste ve 30 nevypadali na 50?  

Péče o suchou pleť je složitější. Jak na to, abyste ve 30 nevypadali na 50?

Suchá pleť má celou řadu nevýhod. Zatímco vaše kamarádky s mastnou pletí se neustále lesknou, suchá pleť je napjatá a má sklony k praskání. Je potřeba se zaměřit na pravidelnou péči. Co si pohlídat?  

Dvacet pět plus 

Pokud jste majitelkou suché pleti, měla byste s pravidelným ošetřováním své pokožky začít již v ranějším věku než ženy s pletí mastnou. Samozřejmostí jsou přípravky, ve kterých je obsažena kyselina hyaluronová. Ta se postará o to, aby zbavila pokožky napětí a sklonů ke svědění. Umí totiž vázat vodu a dodávat hydrataci.  

Dodávejte pravidelně lipidy 

Zásadní věc, kterou pro sebe potřebujete, jsou lipidy, tedy tuky. Ty se starají o posílení obrany naší pokožky. Najděte si proto produkty obsahující ceramidy. Tyto látky se starají o správné fungování kožní bariéry. Suchost vaší kůže se tak výrazně zmenší, navíc zcela přirozeně. Navíc se vám podaří v pleti udržet více vody, což je pro výživu buněk zásadní.  

Místo make-upu raději BB krém 

Make-upy jsou velmi nevhodné pro pokožku, která je velmi suchá. Při jejich nanášení je smíchejte s pleťovým krémem. Nebo rovnou sáhněte po BB krému, který již v sobě má hydratační složku obsaženou. Samozřejmostí je pak mít po ruce stále hydratační mlhu ve spreji. Ta vám pomůže zmírnit napětí pokožky.  

Ochrana je alfa a omega 

Suchá kůže potřebuje mnohem více chránit před nepříznivými vlivy okolí. Přes celý rok byste tak měli používat ochranné krémy se SPF. Ty se postarají o ochranu před UV zářením i toxiny z okolního prostředí. Smog se vás tak, alespoň na vaší pleti, téměř nedotkne.  

Pro suchou pleť se hodí jak klasické produkty, které seženete v běžné drogerii nebo lékárně, tak i specializované produkty přírodních značek. Vyzkoušejte krém s arganovým olejem pro suchou pleť, nebo bio produkty obsahující CBD. Vyzkoušejte, která značka vám nejlépe sedne.