Jak může dieta ovlivnit vaši pleť 

Jak může dieta ovlivnit vaši pleť

Zdravá a zářivá pleť vypovídá o vaší duševní pohodě, ale i tom, co konzumujete. Stav naší pleti odráží to, co jíme, a zdůrazňuje důležitost péče o sebe zevnitř. Jídlo je palivo a naše tělo funguje nejlépe, když mu dodáváme zdravou, vyváženou a výživnou stravu. Jak tedy strava ovlivňuje naši pleť?  

Jak mohou některé potraviny ovlivnit vaši pleť 

Strava, která se skládá z vysoce zpracovaných potravin a rafinovaných sacharidů, může časem způsobit mírný zánět v těle a vyvolat tak kožní problémy, jako je akné. Jak to souvisí s vaší stravou? Konzumace potravin bohatých na antioxidanty, jako je ovoce a zelenina, pomáhá bojovat proti volným radikálům a některé studie prokázaly, že mohou pomoci zlepšit strukturu pleti.  

Potraviny, které zlepšují pleť   

Ryby jsou vynikajícím zdrojem bílkovin, nezbytných pro tvorbu kolagenu a elastinu, které udržují pokožku pružnou. Mimo jiné také obsahují omega-3 mastné kyseliny, které jsou známé tím, že podporují zdraví pokožky a snižují záněty. 

Sytě oranžové nebo červené ovoce a zelenina, získávají většinu své barvy ze sloučenin zvaných karotenoidy, z nichž se některé mohou přeměnit na vitamin A, který je nezbytný pro reprodukci kožních buněk. Jsou také skvělým zdrojem vitaminu C, který je nezbytný pro tvorbu kolagenu. Vitamin C je antioxidant, který pomáhá bojovat proti volným radikálům, jež mohou poškozovat naši pokožku a způsobovat předčasné známky stárnutí.  

Kterým potravinám je dobré se vyhnout 

Vyhýbejte se rafinovaným sacharidům a cukrům – mezi ně patří sladkosti, bílý chléb, pečivo, bílá rýže, sladké nápoje a většina snídaňových cereálií. Nahraďte tyto potraviny „dobrými sacharidy“, jako je ovoce, zelenina, celozrnné obiloviny a antioxidanty.  

Hydratace je klíčová  

Při dietě je nezbytné, aby vaše tělo mělo dostatek vody. Hydratace je velmi důležitá, aby se živiny dostaly k buňkám vaší pokožky. Vyhněte se sladkým nápojům a dopřejte si vodu nebo zelený čaj, který je známý jako vynikající zdroj antioxidantů.