Jak na lov kaprů v létě

Jak na lov kaprů v létě

V létě se dá lov kaprů vychutnat naprosto se vším všudy. Nemusíte řešit teplé oblečení, netrápí vás vítr nebo ledový déšť. Zkrátka u vody zažíváte tu pravou letní pohodu. Jak na to, abyste jen neseděli u vody, ale také si užili pořádné dobrodružství při lovu?  

Nachystejte si správné návnady

Na kapry je potřeba se vypravit s tou nejlepší výbavou. Abyste jen neseděli na břehu, ale také si užili pořádné chytání macků z vody, nemělo by ve vašem vybavení chybět boilies. Vhodné návnady na kapry se dají sehnat i přes internet, takže vám vše přijede přímo domů. Kapři mají v oblibě kromě boilies také tygří ořech. Zárukou úspěchu je také carp inferno, tedy vysoce kvalitní boilies, které přiláká i velmi nedůvěřivé tvory. 

Kam se vydat? 

Pokud si přejete vyjít kaprům vstříc a navštívit je v místě, kde se přirozeně zdržují, vydejte se do mělčin. Právě tam, kde je dostatek přirozeného sedimentu a menší síla proudu, se kaprům daří vůbec nejlépe. Milují místa, kde je rákosí nebo tráva ve vodě, schovávají se i za zaplavenými pařezy.

Rádi si dají dobrotu

Kapři se v létě snaží nabrat sílu pro svůj růst. Rozhodně se tak nemusíte obávat, že by pohrdli něčím dobrým k snědku. Když je ale příliš horko, někdy se dostanou do stavu, kdy mnoho potravy nepřijímají. Proto je lepší zvolit taktiku chytrého hostinského. Abyste nalákali svého zákazníka, je potřeba, aby to dobře vonělo. Nebojte se proto využít sílu aromat a volit boilies, které má výraznou vůni i chuť. Kapři dobrotu ucítí na větší vzdálenost. Zvyšuje se tedy pravděpodobnost, že se za chutnou svačinou vydají. 

V létě je dobré vyrazit na ryby ráno. Při horkém dni se během poledne snižuje možnost, že budou velké ryby ochotné zkoumat své okolí a vydat se za vaší návnadou. V létě byste také mohli využít dipování a přidávat do boilies zajímavá aromata a příchutě.