Udělejte i z malého balkonu kouzelné místo 

Udělejte i z malého balkonu kouzelné místo

Ne každý má to štěstí mít v bytě balkon, a pokud ano, většinou se jedná o velmi malý prostor. A tak se často stává, že vytoužený balkon je buď zcela nevyužívaný, nebo naopak přeplněný nábytkem a připomíná spíš neuspořádaný odkladový prostor. Chcete to změnit? Podívejte se, jak i z malého balkonu vytěžit maximum. 

V jednoduchosti je krása 

Základem je čistý minimalismus. V malých prostorech víc než kde jinde platí, že méně je více. Nepřehánějte to ani s nábytkem, ani s dekoracemi a barvami. Místo prostorné lavičky si pořiďte závěsné křeslo, prostor bude vzdušnější a bude působit prázdněji. Jde to i bez vrtání, k dostání jsou  křesla na speciálních stojanech. 

Častou chybou, kterou obyvatelé menších prostor dělají, je, že nevyužívají potenciál zdí. Stačí několik polic, na které umístíte květiny a dekorace, a hned bude balkon útulnější. Jako samostatná police se dá využít i parapet okna nebo zábradlí, přes které pověsíte závěsné truhlíky s květinami. V neposlední řadě budou rostliny dobře vypadat i v závěsných květináčích, ze kterých se budou pnout k zemi. Budete si připadat jako v luxusním skleníku. 

Fantazii se meze nekladou 

Nábytek je nejlepší nechat udělat na míru, případně si vyrobit vlastní z palet. Tak budete mít jistotu, že nezabere ani o centimetr víc místa, než je nutné. A co takhle se nábytku vzdát úplně? Připomeňte si dětská léta a rozložte na balkoně silnější deku, několik polštářů a starou, natřenou bedýnku místo stolku. Ve slunečných dnech si postavte malé teepee a užívejte si bezstarostné chvilky. 

Pokud je váš balkon opravdu malý, uspořádejte sezení tak, abyste měli výhled ven. Tím se zbavíte pocitu stísněnosti. A jelikož je nad slunce jasné, že na útulném balkonu budete trávit i dlouhé večery, nezapomeňte zde rozvěsit osvětlení. Svíčky, ať už pravé nebo na baterie, světelné řetězy, solární světla nebo lucerničky udělají své.