Jak postavit venkovní voliéru pro ptactvo

Jak postavit venkovní voliéru pro ptactvo

Rozhodli jste si pořídit okřídlené společníky? Pokud ano, musíte jim postavit venkovní voliéru. A taková voliéra nutně nemusí být kupovaná v klasickém stavu, ale může být složená z jednotlivých dílů. Doslova jako stavebnici. A přesně to se stalo hitem všech chovatelů, ať už těch začínajících, tak pokročilých jedinců.  

Jakého ptáka budete chovat? 

Než se však rozhodnete pořídit si hliníkové profily, musíte vědět, jakého ptáka budete vlastně chovat. Co papoušek, to jiná velikost a jiná venkovní voliéra. Zatímco žako nepotřebuje příliš velké prostředí, ara naopak ano. Ostatně odborníci ve zverimexu vám bezesporu poradí a pomůžou s výběrem.  

Vraťte se do dětství 

Až budete mít chovaného ptáka vybraného, bude následovat výběr adekvátně velké voliéry. Dalo by se konstatovat, že shánění takového ptačího obydlí nikdy nebylo jednodušší. Nemusíte obcházet mnoho zverimexů nebo obchodů s chovatelskými potřebami – stačí si stavebnicový systém pořídit a poté doma podle jednoduchého návodu jen spojíte hliníkové profily s plastovými součástmi do sebe.  

Ano, je to skutečně taková stavebnice, která vás na malý okamžik dostane zpátky do dětství. Jen si místo stavby království, parkovišť nebo zoologických zahrad postavíte něco, co bude reálně k užitku čili obydlí pro chovaného okřídleného společníka.  

Stavění, které vás bude bavit 

Jak již bylo zmíněno, tento způsob stavění obydlí pro ptáky se těší z opravdu velké popularity. Volí ho jak začínající chovatelé, tak pokročilejší jedinci. Voliéry je možné si přizpůsobit, koupit v požadovaných rozměrech, navíc tímto dobře vyplníte svůj volný čas. Dokonce se zlepšíte po stránce motoriky a zručnosti.  

Postavte si i vy ptačí venkovní voliéru, která bude nejen k užitku, ale také pořádnou legrací.