Jak poznat, že se blíží migréna?

Jak poznat, že se blíží migréna?

Migréna je nepříjemné onemocnění, respektive zdravotní problém, který nás dokáže pořádně vykolejit. Není pravdou, že postihuje jenom ženy, i když něžné pohlaví trpí na migrény častěji z důvodu menstruace, jež stojí za zmatenými hormony. Každý, kdo urputné, tepající bolesti zažil ví, jak je to nepříjemné a jak těžko se nemoc zvládá. Daleko lepší bude, když ji podchytíme zavčasu, proto si prozraďme základní příznaky toho, že migréna nastupuje. 

Deprese a podrážděnost 

I když za sebou máte opravdu krásný, výjimečný den, najednou vaše tělo zaplaví deprese a podrážděnost. Jinými slovy se dostaví změny nálad, které mají být tím prvním signálem, že něco není v pořádku.  

Kromě podráždění a depresí se může na světlo světa objevit i vzrušení. Jiný pocit, leč také podle vědců může být předzvěstí nadcházejících bolestí. 

Časté močení 

Než se dostaví migréna, varovné signály vypustí i močový měchýř. Najednou se vám totiž chce stále více a častěji na toaletu. Čím blíž migréna je, tím častěji na záchod chodíte.  

Bohužel časté močení nepřichází s několikadenním předstihem. Spíše naopak. Může dorazit pouhou hodinu před záchvatem čili je mnohdy tím posledním varováním před nastupujícími bolestmi. 

Zívání 

Člověk si říká, že zívá z nudy nebo únavy. Jenže někdy se může zívání dostavit i za jiných předpokladů čili ve chvíli, kdy se o slovo hlásí migréna. Možná se ptáte, jak toto “varovné” zívání od toho tradičního rozpoznat. To, které upozorňuje na únavu se objevuje každých pár minut a bývá velice intenzivní. To běžné se v takové frekventovanosti nevyskytuje. 

Je zajímavé, že ještě donedávna se o tomto signálu a varováním nevědělo. Přišli na to až vědci, a to před patnácti lety.  

Problémy s mluvením 

Co by člověk netušil, že přijde, jsou problémy s mluvením. Pokud na vás jde migréna, rázem se vyskytnou problémy s vyjadřováním. Vědci tvrdí, že hodně pacientů se před migrénou domnívalo, že “žvaní nesmysly”.