Rostliny, které přitáhnout bohatství

Rostliny, které přitáhnout bohatství

Pokojové rostliny nemají jen zútulnit místnost, ale také mají jiný, majestátnější úkol – mnohé mohou přitáhnout bohatství, které vás možná obchází obloukem. Prozraďme si konkrétní druhy, které stojí za zmínku a investici.  

Tlustice jako strom peněz 

Pokud nepatříte k vášnivým pěstitelům pokojových rostlin a nemáte s nimi žádné zkušenosti, neznamená to, že si domů pokojovky přinést nemůžete. Kupříkladu taková tlustice – péče o ni je naprosto snadná, navíc se jí říká strom peněz. Přitáhne bohatství do interiéru právě ona? 

Tlustici se také jinak říká rostlina štěstí nebo dolarový strom. Důvodem jsou listy, které vypadají jako drobné mince. Tvrdí se, že čím jsou silnější a větší, tím více peněz mají přitahovat do domácnosti. Jestli tomu tak skutečně je, to už musíte zjistit sami.  

Bambus je ztělesněním zdraví, růstu i peněz 

Když se naťukne toto téma, mnohým lidem se vybaví bambus. Krásná, exotická rostlina, která většinou zdobí rohy místností. Jedná se skutečně o peníze přitahující pokojovku?  

Ano, řeči jsou v tomto případě pravdivé. Bambus však kromě peněz přitahuje také růst a zdraví, a to tak rychle, jak rostou bambusové výhonky. Čím rychleji budou bambusové výhonky růst, tím rychleji bude růst i prosperita domácnosti jako takové. 

Máta nejen do letních osvěžení 

Mnozí lidé však peníze přitahující rostlinu ve své domácnosti mají a ani to netuší. Řeč je konkrétně o mátě, ve kterou věřili už dávní obchodníci. Ti si mysleli, že máta dokáže přilákat zákazníky do obchodu. Proto ji měli ve svých krámcích a snažili se, aby prosperovala. A když se plán nenaplnil, alespoň ji zužitkovali do letního osvěžení.  

Pěstování máty je navíc velice jednoduché čili za pokus to stojí, nemyslíte? 

Další rostliny, které mají přitahovat peníze 

  • Kaktus 
  • Kapradina 
  • Aukuba 
  • Zamiokulkas