Jak působí květiny na zdraví? Pomáhá i karafiát

Jak působí květiny na zdraví? Pomáhá i karafiát

V každé domácnosti bychom našli pokojové rostliny. V některých domácnostech bychom však kromě nich našli také řezané květiny ve váze. Zatímco někteří mají pugéty ve vázách pro parádu, jiní vědí, že i řezané květiny mají velkou moc. Věděli jste, že prospívají našemu zdraví?  

Neustále se mluví jenom o bylinkách, které našemu zdraví prospívají. Jenže je pravdou, že aroma (a nejen to) řezaných květin má řadu zdravotních benefitů. Věděli jste například, že karafiát, který je bohužel označován za komunistickou květinu, umí efektivně bojovat proti stresu, úzkosti a celkovému rozrušení? Kromě toho má karafiát i hojivé účinky na kůži, v jeho moci je i zmenšit otoky, které se objeví na končetinách.  

Karafiát však není jedinou řezanou rostlinou, která působí blahodárně na naše zdraví. Takových květin bychom našli v květinářství celou spoustu! 

Pivoňky proti menstruačním bolestem 

Pivoňky patří každoročně k nejoblíbenějším rostlinám, z nichž se vážou pugéty. Jejich vzhled je doslova dokonalý, ovšem i zdravotní benefity stojí za zmínku. Věděli jste například, že pivoňky ulevují od menstruačních bolestí? Jejich zdravotní účinky se braly v potaz už v dávné starověké Číně, kde se dokonce konzumovalo tonikum z květu pivoňky.  

Růže pro krásnou pleť 

Když procházíte kolem růžového keře, pravděpodobně si ani neuvědomíte, že růže obsahují obrovské množství vitaminu C. Proto se často konzumují syrové okvětní lístky růží, protože umí zlepšit krevní oběh, dokonce zmírnit depresi. Mimo jiné se okvětní lístky růží přidávají do krémů a mastiček a zlepšují stav naší pokožky.  

Slunečnice proti bolestem v krku 

O slunečnici je všeobecně známé, že se otáčí za sluncem. Jenže co se tak často neví, je, že slunečnice bojuje také proti bolestem v krku. Umí také ulevit od bolestivých vředů nebo ještě od bolestivější menstruace.