Ušetřete změnou dodavatele za topení

Ušetřete změnou dodavatele za topení

Po prodlouženém a velice teplém létu se zase začíná ochlazovat. A to mnohé vede k jedné věci, a sice k topení. Zahájení topné sezony vždycky přichází v každé domácnosti v trochu jiný čas, což je pochopitelné. Každý člověk má jiné požadavky na teplotu, každý bydlí na jinak orientovanou stranu. Všichni však máme něco společného, a sice nechceme utrácet za topení. Jak se zbytečně velkým výdajům letos vyvarovat? Stačí, když zavčasu změníte svého dodavatele.  

Změny dodavatele energií se většina lidí bojí, a to ani není čeho se bát. Je to však krok, který může zachránit několik tisíc korun. Nevyhazujte proto v době panující krize peníze z okna a raději kývněte na změnu dodavatele za topení. Budete potěšeni z toho, kolik tímto drobným krokem ušetříte.  

Viditelné úspory budou hlavně u plynu 

Například v minulém roce se ke změně dodavatele odhodlalo několik stovek domácností. A ty se nyní radují z ušetřených peněz, které vložily například do skvělých letních dovolených. Citelná a viditelná byla úspora hlavně v domácnostech, kde se topí plynem. Zatímco u topení elektřinou byla zaznamenána úspora pohybující se kolem dvou a půl tisíce korun, v případě vytápění plynu byla úspora až dvojnásobná čili činila skoro pět tisíc korun.  

Úspory tedy skutečně nejsou v malých sumách a změnou dodavatele se tak skutečně ušetří nemalé sumy peněz.  

Hlavně si pročtěte smlouvu 

Pokud se rozhodnete k tomuto kroku, je vaším hlavním úkolem pořádně si pročíst smlouvu. A to nejen tu novou, ale také tu starou. I když si to možná neuvědomujete nyní, obě dvě smlouvy se mohou nápadně podobat.  

Zejména se dívejte na to, za jakých podmínek můžete od původního dodavatele energií přejít k jinému čili jestli máte sjednanou smlouvu na dobu určitou či neurčitou. A samozřejmě se u obou smluv informujte i o sankcích, poplatcích nebo také o platbách navíc.