Jak si vybrat řasenku a jak ji správně nanášet

Jak si vybrat řasenku a jak ji správně nanášet

Každá žena tráví v koupelně několik dlouhých minut každé ráno. Není to proto, že by si tak dlouho čistila zuby, ale na vině je perfektní líčení, kterého chce docílit. Líčení jako takové dodává ženě sebevědomí, ale je pravdou, že to žena musí ovládat. Pakliže si neumí nanést ani řasenku, konečný vzhled není tak působivý, jak by si přála. A tak se pojďme naučit, jak s řasenkou zacházet, jak ji správně nanášet a také si prozraďme, jak si řasenku vybrat. Klíčem k dokonalému a perfektnímu líčení je totiž právě to, jakou řasenku používáme.  

Jak si vybrat řasenku 

Výběr řasenky není nic jednoduchého, i když se to tak možná může jevit. Ve skutečnosti se klade důraz na několik věcí, a sice na tvar řasenky, na formuli řasenky, také na její kartáček. Pojďme se nejdříve zabývat právě zmiňovaným kartáčkem. Právě kartáček je nejdůležitější, umí řasy pročesat, oddělit, také je následovně prodloužit nebo dodat jim hustotu a objem. Každá žena však na kartáček nahlíží sama. Kartáček vybírá na základě toho, jaké řasy vlastně má. Pokud má řasy silné, plné, ale krátké, vhodný je dlouhý kartáček s mnoha kratšími štětinkami. Jestliže má žena tenké, ale dlouhé řasy, potřebuje vytvořit objem, proto volí kartáček s těsnými štětinkami.  

Jak již bylo zmíněno, řasenka se také vybírá dle její formule, což je jinými slovy skladba produktu, jeho konzistence. Právě na základě konzistence se hned pozná, jestli umí řasenka řasy prodloužit, jestli rychle vyschne nebo jestli je voděodolná.  

Jak správně nanášet řasenku 

Aby bylo líčení dokonalé, vyplatí se nanášet řasenku správně. Jenže jak se tedy řasenka správně nanáší? Řasenka by se měla nanášet po celé délce řas, a to od kořínků až ke konečkům. Neměli byste se snažit zafixovat řasy v jiném směru, než jaký je směr jejich růstu. Řasy jsou tímto jen zbytečně namáhané. Stejně tak nezapomínejte na koutky oka, aby líčení vypadalo přirozeně.