Jak správně pečovat o dlouhé vlasy. Pečujte o svou bujnou kštici

Jak správně pečovat o dlouhé vlasy. Pečujte o svou bujnou kštici

I když je velkým trendem mít vlasy krátkého střihu, některé ženy nedají dopustit na dlouhou kštici, která se dotýká až jejich hýždí. Pokud se také pyšníte dlouhými vlasy a chcete je udržet v krásném, zdravém a kvalitním stavu, je zapotřebí vědět, jak o dlouhé vlasy pečovat. Máme pro vás několik tipů a rad.  

Myjte vždycky rozčesané vlasy 

Už při samotném umývání dlouhých vlasů se dopouštíme několika chyb, které naší kštici vadí. Předně si nemyjeme vlasy v rozčesaném stavu, což je velká chyba, vezmeme-li v potaz to, že v mokrém stavu se vlasy rozčesávat nemají. Pokud se pustíte do kartáčování vlasů před jejich umytím, zbavíte je nečistot od stylingových přípravků.  

V souvislosti s vlasy je důležité, abyste je neumývali horkou vodou, která nešetří strukturu vlasů. Ideální voda je vlažná.  

Vlasy po umytí zabalte do turbanu 

Řada žen chybuje v péči o dlouhé vlasy i tak, že špatně vlasy suší. Mokré vlasy se zásadně nikdy nedřou ručníkem. Jejich utření do sucha může vést k nenávratnému poškození a zdrsnění šupinaté vrstvy, která vlasy chrání před vnějšími vlivy. Proto v ideálním případě vodu z vlasů vymačkejte, případně je zabalte do turbanu, ve kterém budou tak deset, patnáct minut schnout.  

Pořiďte si správný kartáč 

Již bylo zmíněno, že své vlasy bychom měli kartáčovat už před samotným umýváním. Zapotřebí však bude kvalitní kartáč, který by měl být plochého tvaru. Tento typ kartáčů má štětiny relativně daleko od sebe, tudíž se vlasy rozčesávají opravdu snadno a šetrně.  

Při rozčesávání pamatujte i na správnou techniku čili začínejte od konečků vlasů a posouvejte kartáč pomalu výš a výš. Zejména, pokud máte vlasy ještě vlhké. Je chybou začínat od pokožky hlavy, to vede jenom k zacuchání. 

Další tipy, jak pečovat o dlouhé vlasy 

  • Nepoužívejte gumičky s kovovými spoji, které škodí struktuře vlasů. 
  • Pamatujte na to, že horký vzduch vlasům škodí. 
  • Vlasy po omytí šamponem ošetřete kondicionérem.