Zařiďte si domácnost do stylu staré Anglie

Zařiďte si domácnost do stylu staré Anglie

Pokud chcete do své domácnosti vnést trochu nadčasového stylu, který bude mít příchuť luxusu, proč si nezařídit bydlení v anglickém stylu? Velké masivní dřevěné garnýže dominují tomuto stylu bydlení společně s masivními závěsy a záclonami propouštějící jen tolik světla, kolik je skutečně zapotřebí. Pokud se domníváte, že domácnost zařízená do anglického stylu je ryze venkovská, opak je pravdou. Prim hrají výraznosti, které se sice mohou jevit někomu jako příliš kýčovité, pro jiného je to symbol luxusu. 

Tradiční styl Velké Británie

Mnozí lidé rádi tvrdí, že anglický styl bydlení je zcela tradičním stylem Velké Británie, se kterým se potkáte v nejedné domácnosti. Díky tomu, že mluvíme o spojení elegantnosti a nadčasovosti, se tento styl dostal do dalších koutů světa, kde se dodnes raduje velké oblibě. Zmiňovanou eleganci doma chce mít každý druhý a připadat si jako na zámku – po tom také leckdo touží. 

Dřevo je základem

Že i vám učaroval tento způsob bydlení? Pak byste měli položit základní kameny v podobě dřeva. Právě tento přírodní materiál hraje v anglickém stylu bydlení prim, proto se zaměřte nejen na dřevěné garnýže, které jsme již zmínili, ale také na masivní dřevěné stoly nebo pohovky, které budou mít dřevěné prvky. 

Co se týče dekorací, povoleny jsou velké dřevěné rámy zrcadel, také masivní dřevěné rámečky fotografií a dřevěné svícny, se kterými taktéž nešetřete. Masivní dřevo anglickému stylu bydlení skutečně vévodí, svou pozornost zaměřte především na mahagon, sekvoje nebo dub či ořech. 

Odkládací stolky v každé místnosti

Co je také zcela typické pro anglickou domácnost jsou odkládací stolky, které by se měly nacházet v každé místnosti domácnosti. Mají tendenci svádět k tradičnímu čaji o páté, který si v pohodlí vašeho anglicky zařízeného domova klidně dopřejte i jindy během dne.