Síla elektromagnetického záření. Jak vás může ohrozit?

Síla elektromagnetického záření. Jak vás může ohrozit?

Paradoxně jsou nejméně viditelné věci pro zdraví tím největším nepřítelem. Řeč není jen o toxinech, ale také o elektromagnetickém záření. Škodlivé záření pro lidské zdraví produkuje většina elektrospotřebičů od těch nejmenších, až po ty velké. Podívejte se, jak se mu můžete co nejlépe vyhnout.  

Omezte kontakt s mobilním telefonem 

Záření většinou naším tělem prostupuje nebo se odráží. Jeho určitá část se ale do tkáně vstřebává a ta se určuje v hodnotě SAR. Jedná se o jednotku, která je u elektronických zařízení regulována, jelikož dlouhodobé vystavení takovému záření může vést ke vzniku nádorů nebo narušení přírodních procesů.  

Mobilní telefony takové záření přijímají a vysílají téměř neustále, proto se doporučuje jej na noc odkládat do jiné místnosti a během dne jej nenosit v kapse, kde je stále v kontaktu s tělem. Při telefonování častěji v soukromí zapínejte hlasitý odposlech, jelikož tak mobil zůstane ve zdravější vzdálenosti od hlavy.  

Pobývejte v přírodě 

Elektrosmog je nejvýraznější ve městě, kde je velká spousta vysílačů a elektronických zařízení. Proto odborníci doporučují, abyste čas od času trávili den v přírodě, daleko od různých zařízení a od škodlivého elektromagnetického zařízení. 

Kabely versus bezdrátové připojení 

Bezdrátová zařízení nám sice dodávají pocit svobody, jelikož se v domácnosti nemusíme starat o nevzhledné kabely, ale zároveň vytvářejí i elektrosmog v naší domácnosti. Regulujte proto počet takových zařízení a nezapomínejte je dávat z dosahu v místnostech, kde chcete odpočívat. Alespoň na nějakém místě by vaše tělo mělo mít možnost si zarelaxovat 

Spotřebiče vždy vypínejte, pokud je zrovna nepoužíváte, ať už se jedná o televizi, počítač nebo mobilní telefon. Zdánlivě nenápadným zařízením může být mikrovlnná trouba, která se však při uvedení do provozu chová stejně.