Jak vybrat kancelářský počítač 

Jak vybrat kancelářský počítač

Počítače jsou dnes již nutným vybavením každé kanceláře a pracoviště. Na tyto přístroje musí být spolehnutí a měly by pracovat svižně a efektivně. Jaké parametry jsou ovšem důležité pro kancelářský počítač a na kterých můžeme při výběru naopak bez výčitek ušetřit? 

Vzhledem k tomu, že chceme počítač určený výhradně pro kancelářskou práci, zaměříme se především na výkon v běžně užívaných aplikacích a programech. Jaké parametry by tedy počítač měl splňovat? 

Procesor  

Nelze jinak než doporučit procesory Intel i3 či i5. Zcela dostačující jsou procesory druhé či třetí generace, které poznáme podle prvního čísla ve čtyř až pětimístném kódu procesoru. Tyto procesory jsou pro potřeby kancelářského počítače zcela dostačující. 

Pevný disk  

Protože na kancelářském počítači zpravidla nepracujeme s velkými datovými objemy, bohatě nám postačí i menší pevný disk. Co je ale důležité – vyplatí se použít modernější a rychlejší SSD disk. Práci s počítačem razantně zrychlí a už jen pouhý start počítače bude otázkou vteřin. Dalo by se říci, že použití SSD disku je pro dostatečnou rychlost počítače velmi klíčové. 

Paměť RAM  

Operační paměť je také důležitou součástí počítače. V tomto případě bude ideální minimum 4 GB paměti RAM, avšak lze doporučit spíše 8 GB paměti RAM. Cenový rozdíl není až tak velký. 

Grafická karta  

Zde nám bohatě stačí integrovaná grafická karta. Samostatnou (dedikovanou) kartu nepotřebujeme, protože bychom ji na kancelářském počítači vůbec nevyužili. 

Pokud se budeme držet při výběru kancelářských počítačů těchto zásad, můžeme na pořízení nové techniky dost ušetřit a nekupovat zbytečnosti navíc, které bychom stejně nevyužili. Vhodný kancelářský počítač splňující tyto parametry nám poté může sloužit dlouhá léta, pokud je o něj řádně pečováno a postaráno.