Jak vyčistit boty

Jak vyčistit boty

Boty jsou součást našeho vzhledu, proto když jsou špinavé, ne každý si o nás pomyslí to nejlepší. Spíše si budou lidé myslet, že jsme špindíry, které si neumí ani umýt boty. Nechoďte proto ven v takových botách, za které byste se měli spíše stydět. Raději věnujte trochu svého času tomu, abyste si boty pořádně očistili. A my vám poradíme, jak na to.  

Ať už doma máte kožené nebo třeba semišové boty, měli byste vědět, jak je očistit. Nemusíte si kupovat drahé přípravky, které na etiketě slibují, že vám boty opravdu vyčistí. Raději vsaďte na osvědčené pomocníky, které používaly už naše babičky.  

Čistíme kožené boty cibulí 

I když vám v obchodě s obuví řeknou, že na kožené boty musíte bývat hodně opatrní, nebojte se na ně použít cibuli. Boty z pravé kůže, které jsou znečištěné vodou nebo solí hravě odstraníte právě pomocí cibule, kterou obvykle doma v kredenci máte. Stačí boty jemně omýt hadříkem, který je trochu navlhčený, tím odstraníte všechny pevné nečistoty, poté jen šťavnatější částí cibule přetřete skvrny. Netlačte na cibuli, jenom s ní jemně pohybujte po botě krouživými pohyby. Doporučujeme to dělat tak deset minut, poté botu jen vyčistěte přípravkem na kůži, který jste dostali v obchodech s obuví.  

Co pomáhá na skvrny od vody? 

Pokud však nemáte kožené boty, ale chcete vědět, jak se zbavit skvrn od vody, doporučujeme sáhnout po octu a mléku. Stačí, když do sto mililitrů octa vmícháte stejnou dávku horkého mléka, poté nanesete na boty a necháte chvilku působit. Poté boty jen otřete a máte boty krásně čisté.  

Co pomáhá na skvrny od soli? 

Jestliže nejste vlastníkem bot z pravé kůže a máte je špinavé od soli, doporučujeme na boty použít dva balíčky kypřícího prášku a ocet. S pomocí kartáče směs nanesete na boty a poté jen očistíte boty mýdlovou vodou.