Příznaky Alzheimera. Neťuká vám taky na dveře?

Příznaky Alzheimera. Neťuká vám taky na dveře?

Drtivá většina lidí je otrávená tím, když ji napadne rýma. Jenže rýma je ničím v porovnání s ostatními nemocemi, jako jsou třeba spalničky, neštovice nebo třeba Alzheimer. Při vyřčení “Alzheimera” se většina lidí určitě vybavil vtip z české komedie Kameňák, který se stal nesmrtelným. Ovšem pravdou je, že z této nemoci by si neměl člověk utahovat, může totiž postihnout kohokoli, nejen starší osoby, které jsou v důchodu.  

O Alzheimerově chorobě se však nevtipkuje jen ve zmiňované české komedii, ale také se o ní vtipkuje běžně mezi lidmi. Kdyby však někdo Alzheimera skutečně dostal, do smíchu by mu najednou nebylo. Prozraďme si proto několik příznaků, které na Alzheimera poukazují, abychom této nemoci přišli na kloub zavčasu.  

Nesmyslné činnosti 

Jste neustále neklidní? Musíte si neustále podupovat nohou, trhat hlavou, přendáváte věci z místa na místo? Nebo jen dáváte peněženku do mikrovlnky nebo loupete brambory do mléka? Zkrátka takových nesmyslných činností, které může člověk dělat, je mnoho. A je to právě jeden ze signálů, že na dveře vašeho těla klepe Alzheimer.  

Máte problémy se spánkem 

Dostihly vás problémy se spánkem? Nemusí to být příznak Alzheimera, ale taky může. Pokud se budíte s tím, že nevíte, kolikátého je nebo jaký je zrovna den, pokud nedokážete při probuzení vyhodnocovat určité situace, máte chybné vnímání, cítíte úzkost, zmatek, to je projev Alzheimera.  

Jste nešikovní 

Když vám neustále padá něco z rukou, může to být příznak obyčejné nešikovnosti nebo je to příznak Alzheimerovy choroby. Při Alzheimerově chorobě často padáte, pohybujete se neobratněji, velmi pomalu chodíte. 

Podivně se vyjadřujete 

Jistým příznakem může být i vaše podivné vyjadřování se. Pokud máte najednou chudší slovník, používáte neustále zájmena jako “to, tohle, tamto, tihle”, pokud stále opakujete stejné věci, opět může Alzheimer klepat na vrata.