Používejte Google Maps jako profíci. Poradíme vám

Používejte Google Maps jako profíci. Poradíme vám

Není nad to mít GPS navigaci v mobilním telefonu. Když jsme někde v cizím městě, alespoň se díky ní neztratíme, pokud se tedy s ní naučíme správně zacházet. Většina lidí má v mobilním telefonu staženou aplikaci Google Maps, která je opravdu kvalitní, upozorní nás na placené úseky nebo nás za slíbený čas dostane na místo, kde chceme být.  

Většina majitelů iPhonů má také Google Maps stažené. Ovšem většina lidí používá Google Maps ledabyle, používají základní funkce, a sice zadají místo aktuální polohy a místo, kde chtějí být. Ještě aplikace Google Maps toho umí daleko víc. Začněte také používat Google Maps jako profesionálové a využijte tak aplikaci opravdu dosyta.  

Nečekejte v kavárnách na místo 

Věděli jste, že vám Google Maps ukážou, jak je v dané restauraci nebo kavárně vytíženo v daný čas? Stop čekání ve frontách s kručícím žaludkem, než vás usadí na místo. Pokud si cestu do nějakého konkrétního podniku plánujete, spusťte si Google Mapy a hned se dozvíte, jestli se v daný čas vyplatí do dané restaurace či kavárny jít nebo jestli je lepší najít jinou či počkat.  

Nemusíte jet jen do jednoho cíle 

Mnozí lidé používají Google Mapy tak, že zadají svou aktuální polohu a cíl, kam se chtějí vydat. Jenže věděli jste, že si můžete naplánovat i vícero zastávek? Pokud jedete do Krkonoš, nastavte si Krkonoše jako úplně poslední cíl. Mezitím si však stanovte cíl třeba v podobě Příhrazských skal v Českém ráji nebo v podobě Pece pod Sněžkou.  

Měřte vzdálenost mezi dvěma body 

Google Maps nesdělují jenom pokyny, abyste dojeli na místo, kde chcete být. Můžete si jen pro zajímavost změřit vzdálenost mezi dvěma body. Stačí, když kliknete kamkoli do mapy a zvolíte možnost “měření vzdálenosti”. A pak zvolíte jen druhý bod.