Rostliny, které mají léčivé účinky. Určitě vás ohromí

Rostliny, které mají léčivé účinky. Určitě vás ohromí

Když nás něco bolí nebo když máme nějaké zdravotní potíže, neměli bychom se spoléhat jenom na farmaceutické přípravky, které stejně našemu tělu tak neprospívají, jenom utlumují bolest, na kterou posléze zapomeneme. Raději bychom se měli svěřit do rukou bylinek a jiných rostlin, které se pyšní léčivými účinky. Bohužel málokdo si uvědomuje, jaké léčivé účinky rostliny mají. Většinou jim nedáváme možnost, aby se ukázaly. Většinou se o nich ani neinformujeme a necháváme, aby nás léčila farmacie.  

Abyste svému tělu nijak neškodili i při léčení neduhů nebo jiných potíží, zkuste to s některými rostlinami, které vás doslova ohromí svými skvělými léčivými účinky.  

Kurkuma 

Znáte koření jménem kurkuma? Je to koření velice se podobající kari, jen s trochu jinou vůní. Kurkumu můžete také znát pod pojmem indický šafrán. Nedávné studie ukázaly, že pomáhá při akutních zánětlivých procesech, že podporuje funkci jater nebo třeba že dokáže potlačit vývoj rakovinových buněk. Ideální je, když budete kurkumu kombinovat s pepřem, tím dojde ke zdvojnásobení léčivých účinků.  

Bazalka 

Pokud bychom měli zmínit jednu z bylinek, která je doslova zázračná, zmínili bychom bazalku, která pochází z dalekého Thajska. Je to lék proti stresu, depresi, také dokáže navodit dobrou psychickou pohodu. Lidé ji využívají v boji proti průjmům, také je to pomocník při bolesti zad nebo kloubů. Dokáže tělo detoxikovat od těžkých kovů, mimo jiné předchází i stresu.  

Zázvor 

Zázvor nejčastěji konzumujeme, když nám není zrovna do smíchu, protože jsme nachlazení. Doporučujeme však zázvor konzumovat po celý rok, dokáže zamezit nadýmání nebo zvracení. Mimo jiné podporuje tvorbu trávicích šťáv a obecně podporuje funkci zažívacího ústrojí. Nejlepší je, když si ho čerstvý nastrouháte do čaje a přidáte trochu medu.