Jakých zdravotních chyb se dopouštíme jenom o víkendu?

Jakých zdravotních chyb se dopouštíme jenom o víkendu?

Víkend je oblíbená část týdne, o tom není sporu. I když člověk svou práci miluje, stejně je rád, když nastane víkend a může z běžného pracovního procesu a zápřahu sejít a polevit. Víkend se však každý týden nese ve znamení zdravotních chyb, které jinak během týdne neděláme. Je to způsobené hlavně tím, že máme mnoho času na sebe, tak si povolujeme takřka vše, co jindy o víkendu ne. Často nebýváme ani tak opatrní, povolujeme si i nezdravé záležitosti v jídelníčku. Pojďme si však říct několik věcí, kterých se dopouštíme jen během víkendu a které mohou mít na naše zdraví fatální následky.  

Alkohol 

Během víkendu se svádí k tomu pít alkohol. Během týdne si jen stěží dáme kapku alkoholu, nechceme, abychom do práce přišli opilí. Během víkendu si to však všechno vynahrazujeme a pijeme tolik alkoholu, kolik bychom nevypili ani během uplynulého pracovního týdne. Jenže pití alkoholu se může velmi špatně odrazit na našem zdraví. Je důležité to nepřehánět, nezapomínat na to, kdy je dobré přestat. Může následně dojít k poškození buněk a k poškození jater, játra začnou rychleji stárnout, navíc vaše tělo bude dehydratované.  

Příliš mnoho spánku 

I když se říká, že spánek je něco na co nesmíme zapomínat, pravdou je, že i příliš spánku škodí. Ideální je, když spíte šest až osm hodin, ale osm hodin opravdu maximálně. Pokud spíte pravidelně déle, už to není zrovna dobré. Dodržujte i během víkendu takový režim, který dodržujete v týdnu. Pakliže spíte nejdéle do osmi hodin, pak tak vstávejte i o víkendu bez ohledu na to, že jste šli spát třeba o půl druhé v noci. 

Necvičíme 

V týdnu se často ke cvičení dostaneme, ovšem je třeba cvičit i během víkendu. Když to stíháme společně s prací, která nám plní většinu času během týdne, proč nestíháme cvičit o víkendu, kdy máme času daleko více?