Jaké květiny se hodí do moderního bytu?

Květiny a moderní byt

Součástí každého moderního bytu nejsou jenom doplňky, které najdete v nejnovějších časopisech o bydlení, ale taky jsou jeho součástí květiny, které dodávají bytu příjemnou atmosféru a jakousi netradiční živost. Jenže v zahradnictvích a v květinářstvích narazíme na tolik zajímavých květin, že se často nemůžeme rozhodnout, kterou si vezmeme s sebou domů. Proto vám poradíme.

Pokud byste chtěli moderní domácnost zachovat stále moderní, upusťte od barevně kvetoucích rostlin, pokud se vám zrovna nehodí barevně do místnosti, v níž květina bude sídlit. Nejlépe uděláte, když si pořídíte nějakou stálezelenou pokojovou rostlinu, protože ty nejen, že krásně vypadají, ale vždy se hodí do jakékoliv místnosti v domě a vždy se sjednotí s barvami místnosti.

Stálezelené rostliny mají navíc ještě jednu výhodu, a sice tu, že se o ně můžou starat i zahradníci amatéři, protože péče je vážně jednoduchá. Spočívá vlastně jenom v tom, abyste je kropily, pokud si vzpomenete, a samozřejmě je nezapomínejte zalévat (stačí jednou týdně, jednou za čtrnáct dní – nikdy je nepřelévejte!).

Nyní však ke konkrétním druhům a do jakých místností se hodí.

Znáte monsteru?

Pokud potřebujete vyplnit roh místnosti, v němž máte nachystanou jen prázdnou poličku nebo stolík, posaďte na něj monsteru. Monstera je nádherná květina, která bohužel neroste do výšky, ale roste spíše do stran, proto se hodí do rohu na nějaký stoleček. Monstera má velké, monstrózní listy, které si zamilujete už jen proto, že se budou rychle množit.

Dracena jako střapatá kráska

K dalším oblíbeným květinám patří i dracena, což je střapatá kráska, kterou zamiluje skutečně každý. V současné době jsou draceny oblíbené i z toho důvodu, že si je můžete koupit za pár korun v obchodním domě IKEA. Nezapomeňte na to, že ani tato rostlinka nemá ráda, když se přelévá. Dracena roste do výšky, koupit si ji můžete už vysokou nebo drobnou na stolek.