Jaké obrazy patří do ložnice?

Obrazy do ložnice

Jelikož v ložnici trávíme velkou část našeho života, měli bychom se v této místnosti domu cítit příjemně. Bohužel ne každý si umí ložnici vybavit tak, aby se v ní příjemně cítil. Mnozí lidé chtějí mít ložnici vybavenou podle aktuálních módních trendů, ale bohužel se nakonec stane, že sice bude moderní, ale nebudou se v ní cítit dobře. Bytové doplňky do ložnice volte vždy podle sebe, nikoliv podle časopisů a článků na internetu. Jen vy moc dobře víte, co je vám příjemné a co nikoliv. Ložnice by vás měla uklidňovat, s čímž mohou pomoct obrazy na stěnu, které nesou motivy krajiny.

Není nic krásnějšího, než se probudit a vidět před sebou krásný obraz krajiny, z něhož dýchá klid a mír. Byť jen z obrazu můžete vnímat zpěv ptáků nebo si můžete vybavit vůni louky, která je na obrazu vyobrazena. Přesně takové bytové doplňky se do ložnice hodí. A samozřejmě obrazy krajiny nejsou těmi jedinými obrazy, jež je vhodné pověsit na zdi ložnice.

Zvířata jsou modernější a nechají nás v klidu spát

Velice oblíbené jsou i obrazy zvířat. Nejlépe uděláte, když si zakoupíte vícedílné obrazy na zeď, které vám dokonale vyplní jakkoliv prázdnou zeď. V současné době jsou navíc vícedílné obrazy obrovským hitem, a když zvolíte vhodný motiv, uklidní vás.

Jak jsme zmiňovali, uklidňující jsou zejména moderní obrazy krajiny, ale ani s motivem zvířat nešlápnete vedle. Vkusné jsou zejména černobílé obrazy, ale pokud máte bílé zdi, můžete sáhnout i po barevnějších obrazech, které jsou však v jemném odstínu.

Abstraktní obrazy do ložnice netahejte

Pestré barvy vás totiž nenechají v noci usnout. Proto jsou nevhodné zejména abstraktní obrazy, které se hodí zejména do obývacích pokojů, kde rozbijí neutralitu. Pokud si abstraktní obrazy na plátně vyvěsíte do ložnice, byť nevědomky na ně upnete svou pozornost a jen stěží zavřete víčka.