Máte balkon? Poradíme, jak ho zútulnit

Útulný balkon

Když si pořizujete byt nebo když si kupujete svůj nový dům, dbáte na to, aby měl balkon. Balkon zkrátka patří ke každému domu, je skvělé ho mít. Pokud bydlíte v bytě, balkon vám poskytuje místo na ranní snídaně či na relaxaci v létě. Navíc je to skvělý prostor, který si můžete přestavit dle vlastních představ. Čemu dáte přednost vy? Necháte na něm jen květiny pro okrasu nebo si na balkoně zřídíte oázu klidu plnou zahradního nábytku?

Balkon si můžete zařídit mnoha způsoby. Pokud milujete květiny a klid, pokud z balkonu chcete mít místo pro odpočinek, udělejte si z něj oázu klidu a my vám poradíme, jak na to. Není to nic těžkého, jenom budete potřebovat zahradní nábytek a dostatek květin.

Jaký zahradní nábytek vybírat?

Jelikož jsou balkony vždy z části chráněny před deštěm, můžete si na balkon pořídit takřka jakýkoliv nábytek. Ideální je proutěný nábytek, který krásně vypadá a který je vystlaný polštářky a jinou podestýlkou. Neuděláte špatně ani s klasickým, dřevěným nábytkem, jenž si můžete taky vystlat polštářky a podsedáky. Pokud toužíte po moderním balkonu, nekupujte si bílý plastový nábytek, který se nehodí už ani k táborákům.

Kupujte vždy buď křesla, nebo rovnou rohovou pohovku, která krásně balkon vyplní. Na stůl nezapomínejte.

Jaké květiny volit?

Každá oáza klidu by měla být plná květin. Nejčastěji se květinami ohraničí zábradlí, což působí navenek velice elegantně. Nebojte se keříků ani malých stromečků. Moderní jsou dnes zejména stálezelené květiny, ale nepohrdejte ani barevně kvetoucími druhy, jako jsou muškáty nebo fialky.

Jaké doplňky stojí za pořízení?

Každý balkon by měl mít i nějaké doplňky. Ideální jsou lucerny nebo velké okrasné vázy a květináče. Nezapomeňte na nějaké světýlko či na podobný doplněk. Vhodné jsou i klasické stojaté lampy nebo slaměné pochodně, které zahání komáry a jiný otravný hmyz.