Jaké ovoce podporuje hubnutí, protože obsahuje málo cukrů?

Jaké ovoce podporuje hubnutí, protože obsahuje málo cukrů?

Rozhodli jste se zhubnout, ale vaše tělo vám říká, že nechce? Pak je třeba změnit jídelníček, aby se tělu chtělo. Díky změně jídelníčku tělo nebude mít na vybranou, už ho nebudete tolik zásobovat sladkými pokrmy jako doposud. Místo cukrovinek ho budete zásobovat třeba ovocem, které v sobě obsahuje opravdu jen minimum cukrů. Ovoce se má sice konzumovat jenom během dopoledne, aby se obsažené cukry stihli spálit, ale existuje několik druhů ovoce, které mají nízký obsah cukru a které tedy tím pádem hubnutí podporují.  

Mnohé diety radí, aby se z jídelníčku ovoce vyřadilo úplně. Jenže to by byla velká chyba. Ovoce jako takové obsahuje jednoduché sacharidy, které mohou zvýšit hladinu cukru v krvi. To ostatně neplatí pro všechny druhy. Vybrali jsme jen několik takových druhů, které můžete konzumovat opravdu s čistým svědomím, jelikož neobsahují tolik cukrů a jelikož tedy tím pádem podporují hubnutí.  

Hrušky 

Hrušky jsou ovocem, které roste na stromech na zahradě nejednoho z nás. Mnozí lidé si chodí hrušky trhat k sousedům. Bohužel hrušky jsou často opomíjeným ovocem, lidé si ji nekoupí v obchodech nebo dobrovolně si ji nesnědí, když mají na výběr mezi hruškami a třeba jahodami. Pravdou ale je, že hrušky, i když jsou po prvním kousnutí velice sladké, neobsahují mnoho cukru. Je v nich spíše velké množství vody a také vlákniny. Hrušky jako takové pomáhají při hubnutí a napomáhají k čištění organismu.  

Borůvky 

Borůvky se právem dají označovat za superpotravinu. Jsou chudé na cukr, přesto to na nich nejde vůbec znát. Obsahují celou řadu tělu prospěšných látek, schovávají v sobě konkrétně vlákninu nebo velké množství antioxidantů. Borůvky jsou navíc známé tím, že zbavují člověka přebytečných kil. Dokonce mnozí odborníci jsou toho názoru, že díky borůvkám se tuky ani neukládají v problematických partiích.