Jaké potraviny fungují jako čistička střev?

Jaké potraviny fungují jako čistička střev?

Odborníci se shodují na tom, že až sedmdesát procent imunity člověka je ovlivněno tím, jak na tom jsou střeva. Drtivá většina lidí se snaží podporovat imunitní systém člověka, místo toho by se lidé měli zaměřit spíše na svá střeva, která si jednou za čas zaslouží takzvaný detox. Pokud jsou na tom střeva v nepořádku, můžou se vám objevit kožní problémy, také může dojít k časté únavě nebo k nedostatku energie. Udržujte proto střeva ve skvělé kondici a uvidíte, jak se vám posléze odvděčí.  

Nabízí se však otázka, jak střeva udržovat v kondici. Neustálý detox přece není to nejlepší. Detox se doporučuje jenom během jara a podzimu, případně během střevních problémů. Pokud však střeva nedát do formy díky detoxu, co na ně zabírá? 

Existuje několik potravin, které fungují doslova jako čistička střev. Pokud patříte k lidem, kteří detox zrovna nepodporují, pak vás potraviny, které jako čistička střev fungují, nadchnou a s radostí si je zakomponujete do svého jídelníčku.  

Celozrnné pečivo 

Vláknina je pro střeva důležitá, právě vláknina dokáže střeva pročistit. Proto se nebojte a konzumujte celozrnné pečivo. Nedávejte si tedy klasický rohlík, ale spíše dejte přednost celozrnné bulce, díky které se střevům rychle a snadno uleví.  

Kvašené potraviny 

Jistou spásou od problémů se střev jsou také kvašené potraviny. Máme na mysli například kysané zelí nebo třeba jogurty a kombuchu. Právě kvašené potraviny totiž obsahují probioticky působící bakterie a také enzymy, které dokážou ulevit problematickému trávení. Navíc si řadu takových kvašených potravin můžete vyrobit sami doma.  

Kysané mléčné výrobky 

Střeva kromě toho ocení také mléčné výrobky, ale zejména kysané mléčné výrobky, jako jsou třeba kefíry, podmáslí nebo třeba acidofilní mléka. Střeva nepohrdnou ani zakysanou smetanou.