Jak zrychlit spalování tuků?

Jak zrychlit spalování tuků?

Začali jste aktivně bojovat za hezčí tělo, ale na druhou stranu vůbec nechápete, proč vám kilogramy a tuky z těla nemizí? Přece jen jste změnili jídelníček a začínáte se pravidelně hýbat, sportujete, ale tuky zkrátka ne a ne zmizet? Nezoufejte. Máme pro vás několik tipů, jak zrychlit spalování tuků. Je to vlastně jenom o tom, abyste zrychlili metabolismus, který za spalováním tuků stojí. Pokud rychlíte svůj metabolismus, pak se můžete radovat i z perfektního těla, kde nebude ani jeden “špíček”.  

Co je zárukou štíhlé těla? Správně fungující metabolismus. Pokud metabolismus dobře nepracuje, pak nemůžete očekávat ani to, že zhubnete. Bez dobře fungujícího metabolismu to zkrátka nepůjde, tělo nebude spalovat. Rychlost metabolismu se sice odvíjí i od genů, na druhou stranu existují i takové způsoby, které mohou metabolismus trochu popostrčit, aby byl rychlejší než někoho, kdo má rychlý metabolismus v krvi.  

Abyste zrychlili metabolismus a tím i urychlili spalování tuků, přinášíme vám několik konkrétních rad a tipů, jak toho docílit 

Začněte cvičit HIIT 

Neboli intenzivní intervalové cvičení. Jedná se o opravdu intenzivní cvičení, které tvrdá většinou dvacet minut, během kterých opakujete jednotlivá cvičení s krátkými pauzami. Jedná se o opravdu vytrvalostní cvičení, u kterého se pořádně zapotíte. Doporučujeme HIIT cvičit během rána, jelikož budete spalovat kalorie po celý den. Váš metabolismus bude opravdu velmi nastartovaný a bude připraven kalorie spalovat o sto šest! 

Nezapomínejte pít 

Důležité je také dostatečně pít. Pitný režim je třeba dodržovat vždycky za všech okolností. Dehydratované tělo totiž stejně jako tělo hladové přechází do útlumu, metabolismus se díky tomu zpomaluje.  

Nebojte se pálivého jídla 

Pokud milujete pálivé jídlo, pak jste pravděpodobně majitel toho nejrychlejšího metabolismu na světě. Ostré potraviny a koření podporují spalování tuků, proto se je nebojte přidat do svého jídelníčku.