Jaké pokojové rostliny patří k těm nejoblíbenějším?

Nejoblíbenější pokojové rostliny

Mnoho žen se snaží ve své domácnosti o to, aby ji měly krásnou. Přece jenom se dnes a denně zvou do domácnosti návštěvy, které chtějí žasnout nad tím, jak hezky máte domácnost zařízenou. Jenže bohužel někdy je z domova cítit to, že není zde útulná ani příjemná atmosféra. Ženy se většinou snaží tuto nedokonalost zamaskovat fotografiemi z cest, ale ani to mnohdy nepomáhá. Jestliže toužíte po zútulnění domácnosti, pak sáhněte po květinách.

Pokojové rostliny jsou dnes už součástí snad každé domácnosti. Většinou si je ženy kupují proto, že chtějí mí trochu života ve svém domově, ale někdo se pokojových rostlin opravdu bojí, protože se o ně neumí starat. Jenže většinou všechno tkví jenom v tom, kdy se květina zalévá. Jestliže ji zalévat zapomínáte, pak se není čemu divit, když vaše květina neustále uvadá.

Jaké druhy pokojových květin jsou nejčastěji součástí domácností?

Existují však nějaké květiny, které se řadí k těm nejčastějším. Jsou to hlavně oblíbené fialky, které jsou na svou údržbu naprosto nenáročné. Jen je nutné je zalévat do misky pod květináčem, nezalévají se klasicky z vrchu – květy a také listy pak rychleji hynou.

Samozřejmě jsou oblíbené i takové květiny, o které se nemusíme nějak extra starat. Jsou to hlavně kaktusy nebo sukulenty, které je třeba samozřejmě zalévat, ale ne nějak často. Většinou se nesmí dopustit, aby hlína byla suchá, tudíž se zalévají opět do misky pod květináčem zhruba jednou za čtrnáct dní, ale samozřejmě mnohdy i jednou za týden – záleží vždy na suchosti hlíny.

Existují i rostliny, které si žijí svým vlastním životem

Mezi oblíbené druhy pokojových rostlin patří i takzvaný zamioculcas, zkráceně zazík. Jedná se o pokojovou rostlinu, která má unikátní lesklé listy, tudíž to vypadá, jako kdyby byla stále naprosto čerstvá, i když se mnohdy setkáváte s tím, že je hlína naprosto suchá. Tato rostlina si žije takzvaně svým vlastním životem – sem tam ji zalijete a sem tam ji pokropíte vodou, aby listy nebyly zaprášené.