Jaké životopisné filmy se řadí k těm nejlepším?

Nejlepší životopisné filmy

Pokud chodíte rádi do kina, určitě jste zaznamenali snímek Bohemian Rhapsody, který v nedávné době vešel do kin. Jedná se o životopisný snímek pojednávající o fantastickém Freddiem a o skupině Queen, která sice dneska funguje, ale bez samotného Freddieho to není ono. Když vešel snímek do kin, lidé měli obrovská očekávání. Přece jen se jedná o první snímek znázorňující život někoho, koho jsme obdivovali a kdo se zapsal do hudební historie. Naše očekávání se ještě zvedla, když jsme viděli neuvěřitelné hodnocení na ČSFD.cz. Film je zatím jen v kinech a hodnocení je více jak devadesátiprocentní, navíc je film hodnocen jako třetí nejlepší snímek všech dob. Pokud však zamíříte do kina, nebudete rozhodně litovat.

Hodnocení, které najdete v Československé filmové databázi, opravdu nelže. Samozřejmě, jako u všech životopisných filmů by se našly jisté nesrovnalosti, ale pokud by se konkrétně samotný Freddie a Queeni měli zfilmovat zcela podle skutečnosti, nebyl by z toho dvouhodinový snímek, ale minimálně sedmdesátihodinový. Tudíž menší nesrovnalosti se ve filmu odpouští.

Fantastický snímek Bohemian Rhapsody však není jediný filmový snímek, který se řadí k těm nejlepším životopisným filmům. Existuje celá řada fenomenálních snímků, které stojí za zmínění a následné vidění.

Dánská dívka

Krásný životopisný film z roku 2015 pojednává o muži, který se cítí být spíše ženou než mužem. Filmový snímek zachycuje jedny z prvních operací, kdy byl muž přeoperován na ženu. Film je plný zajímavých scén, zoufalého vývoje a lásky, která je nejen mezi muži a ženami, ale také mezi přáteli.

Zrůda

Nyní něco z jiného soudku. Kriminální drama Zrůda je životopisný film o vražedkyni Aileen Wuornos, která byla za své činy odsouzena k smrti. Její život byl jedna katastrofa za druhou, živila se v dospělosti prostitucí, muže však ze srdce nenáviděla. Její život vražedkyně začal tehdy, kdy zabila zákazníka, poté následovalo vraždění další – oběťmi byli nejčastěji právě pánové.