Kosmetické přípravky, které ve skutečnosti nepotřebujete 

Kosmetické přípravky, které ve skutečnosti nepotřebujete

Pokud se snažíte ušetřit, měli byste se zaměřit také na produkty kosmetické péče, které pravidelně kupujete. Možná pro vás bude překvapivým zjištěním, že některé z nich ve skutečnosti vůbec nepotřebujete. A to vám může pomoci ušetřit peníze. Někdy dokonce spousty peněz! Nebojte se, nebudete po vás chtít, abyste se stali lidmi, kteří se nemyjí nebo nepoužívají dekorativní kosmetiku. Pouze poukážeme na zajímavé skutečnosti, které by vás mohli zaujmout. 

Šampon proti lupům 

Lupy jsou nevzhledné, na tom se shodneme všichni. Ale není potřeba kupovat šampony proti lupům. Jak se ukázalo, některé z nich ještě více vysušují pokožku hlavy, čímž problém s lupy ještě prodlužují. Pokud nemáte lupy a chcete jim předejít, rozhodně tak nedělejte s pomocí šamponů na nehty. Zvažte raději nějaký způsob, který bude správně hydratovat pokožku vaší hlavy. 

Pěna na holení 

Spousta žen se shoduje na tom, že kupovat si drahé holicí pěny je zbytečné. V řadě případů totiž postačí použít napěněné mýdlo či sprchový gel. Pokud chcete o něco sofistikovanější řešení, můžete použít i tělový krém nebo kondicionér. Cílem pěny na holení je zajistit lepší skluz holicího strojku po pokožce. Což velice dobře zvládnou také jiné prostředky, které si běžně kupujeme. 

Šampon na ochranu barvy po barvení 

Nebezpečí těchto šamponů spočívá v jejich obsahu. Ten je totiž bohatší na škodlivé látky více, než ostatní (i ty nejlevnější) šampony na vlasy. Někdy mohou dokonce způsobit další problémy s vlasy, jako je jejich nadměrné vysušování nebo problémy s lupy. Pokud chcete, aby barva zůstala intenzívní co nejdéle, měli byste své vlasy mýt co nejméně často. Pokud je myjete denně, nadměrně je vysušujete! 

Krémy proti vráskám 

Ne všechny krémy proti vráskám fungují tak, jak slibuje výrobce. Řada z nich je pouhými hydratačními krémy, které jsou ale dražší kvůli slovnímu spojení „proti vráskám“. Pokud chcete investovat do kvalitního krému proti vráskám, zaměřte se na produkty, které oproti běžným krémům obsahují další složky. Nebo do svého hydratačního krému přidejte vitamín E.