Kouzelný samet patří do vašeho šatníku 

Kouzelný samet patří do vašeho šatníku

Náš šatník by měl mít řadu skvělých kousků. Mezi ně patří například i působivý samet, který je naprosto kouzelným materiálem. I když se například od tradiční bavlny v mnoha ohledech liší, není to tak obyčejný kousek, za jaký ho řada lidí považuje. Je spíše synonymem luxusu a jedinečnosti, také originality.  

Samet, plyš, velur 

Samet jako materiál však nemusíte znát pouze pod tímto označením. Mluvíme o materiálu, kterému se říká mnoha způsoby. Je to také velur nebo plyš. V módních kolekcích je využíván řadou světových luxusních značek, k nimž patří například Gucci. Zmiňovaný brand ze sametu vyrábí například kabelky.  

Když se však před pár lety dostaly do popředí kostýmky, ze sametu se záhy začaly vyrábět i ony. Aby však milovnice šatů nepřišly zkrátka, šily se z materiálu samozřejmě i tradiční večerní róby. 

Materiál, který nevyžaduje módní doplňky 

Samet jako takový na první pohled působí opravdu luxusně. I z toho důvodu není nutné k němu kombinovat řadu módních doplňků. Bohatě si vystačí například s decentním náhrdelníkem, případně s menšími náušnicemi, které vytvoří vyvážený kontrast k látce. 

Zejména pokud zvolíte netradiční sametové kousky oblečení, jako je například bunda, nebudou doplňky prakticky vůbec zapotřebí. Ostatně třeba na bundách jsou často velmi výrazné prvky jako zipy nebo cvočky, a tak jsou další doplňky spíše něčím navíc. 

Červená nebo černá? 

Při volbě sametového kousku oblečení byste měli přemýšlet nad tím, jestli zvolíte černou nebo červenou alternativu. I když je materiál k dostání i v jiných barvách, platí, že pokud chcete působit nadmíru elegantně, tyto odstíny jsou sázkou na jistotu. 

Hitem posledních let se stal smaragdový odstín, který také dokáže podtrhnout jedinečnost outfitu i osoby, která oblečení obléká.