Jaro přinese jedinečnou obuv. Co budeme na nohách nosit? 

Jaro přinese jedinečnou obuv. Co budeme na nohách nosit?

Pokud se také nemůžete dočkat teplejšího období, kdy konečně odhodíte tlusté kabáty a zateplené kozačky, možná už sledujete nejnovější trendy, které jaro přinese. Chcete být zkrátka a dobře připraveni. Pojďme se společně podívat především na obuv. Tenisky stejně jako v uplynulých letech budou mít na jaře své místo, ale jak bude letošní pohodlnost a komfort vypadat? 

Když tenisky, tak chunky 

Už vloni jsme mohli zaregistrovat, že tenisky se nosily především masivní. Čím masivnějšího rázu tenisky byly, tím lépe. V podobném duchu se to ponese i letos na jaro. Do popředí se dostávají takzvané chunky tenisky, které mají širší a delší platformu a na první pohled vypadají velice robustně.  

I když by si člověk řekl, že se takto masivní boty mohou nosit jenom ke sportovnímu outfitu, pravda je někde zcela jinde. Paradoxně se tyto boty budou nosit i k elegantnějšímu stylu čili ke kalhotám cigaretového stylu saku nebo šatům do „áčka”. 

Mokasíny všech barev a tvarů 

Stejně jako loňský rok, i letos se bude pozornost upínat na mokasíny. Tento typ moderní obuvi je v současné době opravdu hitem. Vloni jsme už mohli obdržet řadu černých, respektive tmavých alternativ, letos je nabídka na trhu trochu rozmanitější a pestřejší. Kromě toho, že jsou mokasíny k dostání celé spoustě barev, najdete je také v řadě zpracování. 

Klasická nízká alternativa je sice velmi vkusná, ovšem mokasíny na masivní platformě umí outfit posunout zase o level výš. 

Výraznost se nosí 

Už když se barvou letošního roku stal modrofialový odstín veri peri, dalo se očekávat, že se v podobně výrazném, barevném duchu ponese móda celkově. A ti, kteří se drželi této domněnky, se nemýlili. Výrazné barvy obecně kralují letošnímu roku, a to i ve světě obuvi. Pokud budete chtít zazářit, sázejte na zelené, růžové nebo třeba oranžové boty, jež na sebe na první pohled upozorní.