Lupy jako věčný problém – jak s ním bojovat?

Lupy jako problém

V současné době se většinou dává velký důraz na vzhled jako takový. Pokud je někdo nevhodně oblečený, už se o něm dělají nejrůznější názory, které rozhodně nejsou zrovna pozitivní. Jestliže však chodíte dobře oblečeni a hezky upraveni, pak si o vás lidé nemyslí nic zlého – tedy pokud nemáte lupy. Lupy jsou stále aktuální problém mnoha z nás – nejen žen, ale také i mužů. Jen málokdo se s tímto problémem suché pokožky hlavy umí vyrovnat. My vám však přinášíme pár tipů, které vám od suché pokožky hlavy stoprocentně pomůžou!

Lupy vznikají tedy, jak už bylo zmíněno, z důvodu suché pokožky hlavy. Jenže za ni většinou nikdo nemůže – tedy pokud si někdo neumývá špatně vlasy při sprchování. Jestliže si vlasy od šamponu dobře neumyjete, pak vám zbylý šampon ve vašich vlasech může značně zkomplikovat pokožku hlavy – většinou ji opravdu vysuší. A pak se lupy ukážou z ničeho nic.

Někdy jsou však lupy z toho důvodu, že jste dlouho nezměnili svůj šampon. Jak si vlasy zvyknou na stále stejný šampon, pak se jim to taky může znelíbit, a tak začnou plodit lupy. Mnohdy pomůže opravdu změna šamponu od potíží s lupy.

A když změna šamponu nepomůže?

Pokud vám změna šamponu od tohoto nepříjemného problému nepomůže, pak se rozhodněte pro produkty, které používáte v kuchyni pro zdravé vaření. Možná se teď smějete, ale pomocníci v kuchyni, na nichž většinou smažíte zdravější pokrmy, vám dokonale pomůžou s tímto nepříjemným problémem už během několika dní při pravidelné aplikaci.

Kteří pomocníci to jsou?

V první řadě je to olivový olej. Díky své mastnotě a díky nanášení tohoto oleje do vlasů a rozmasírování na pokožce hlavy vám dokonale pomůže od vašich lupů. Mastnota pomůže zbavit vás suché pokožky, a vy se tak konečně budete cítit zase báječně.

Jestliže místo olivového oleje používáte kokosový olej, pak je to možná ještě lepší. Kokosový olej také vmasírujte na pokožku hlavy a po pravidelném užívání a aplikování se vám lupy zcela vytratí. Mimo to vám však kokosový olej pomůže i od suché pokožky a pleti celého těla.