Lysá hora láká turisty hlavně zimě. Ohřát se posléze mohou ve vířivce

Lysá hora láká turisty hlavně zimě. Ohřát se posléze mohou ve vířivce

Milovníků turistiky u nás přibývá. Lidé zkrátka nechtějí sedět na pohovce a neustále sledovat pořady chodící v televizi. Chtějí něco vidět, něco podniknout. A tak míří například do Beskyd, kde je zima sice skromná na sníh, přesto je opravdu krásná. Nejatraktivnějším cílem i v době zimy je bezesporu Lysá hora, kterou každoročně zdolá nespočetně mnoho turistů. Pokud i vy zdoláte tento vrchol, posléze se odměňte wellnessem v Beskydech, který nabízí luxusní ubytování v Kunčicích pod Ondřejníkem jménem Penzion Jurášek. 

Lysá hora jako největší lákadlo Beskyd

Jak již bylo zmíněno, největším lákadlem Moravskoslezských Beskyd je bezesporu Lysá hora. Jedná se o největší vrchol zdejší přírodní oblasti, kterou, jak již také bylo zmíněno, každým rokem zdolají stovky, ne-li tisícovky turistů. Na vrchol této dominanty vede několik cestiček a tras, k nimž paří i Bezručův výplaz, což je nejoblíbenější trasa vedoucí na vrchol Lysé hory. 

Pokud nechcete vyjít na vrchol sami, doporučujeme se sem vydat na Silvestra nebo naopak na Nový rok. Právě v těchto dnech se zde nachází daleko více turistů než kdy jindy během roku. Lidé chtějí rok zakončit aktivně a stejně tak chtějí rok aktivně započat. 

Zimní turistika není jenom o Lysé hoře

Je však třeba konstatovat, že zimní turistika se nerovná jenom výšlapu na Lysou horu. Zimní turistika zahrnuje například i ledovou turistiku, kdy se vydáte za zdejšími vodopády nebo do zdejších lesů, které jsou krásně bílé, zmrzlé, zahalené sněhovou přikrývkou. 

Pokud chcete vidět opravdu kouzelnou přírodu, na turistickou trasu byste se měli vydat v době, kdy teploty klesnou hlouběji pod nulu. V takovém případě totiž zamrzá například i Satinský vodopád, který je označován za poklad Beskyd, jelikož ne každý ho najde. Abyste tuto krásu mohli ukázat i jiným, kteří s vámi na turistický výšlap nejdou, nezapomeňte si s sebou fotoaparáty nebo alespoň kvalitní telefony.