Milovníci trailu a víkend na Vysočině – Běhej lesy

Běhej lesy

Všichni milovníci trailu se o víkendu sejdou na Vysočině. V sobotu 22. července v Milovech u Žďáru nad Sázavou má svou premiéru jeden ze dvou nových závodů nového seriálu Běhej lesy – Běhej lesy Vysočina. U série závodů je zvykem, že trasa zavede běžce na opravdu krásná a neobvyklá místa z 80 % na příjemném měkkém povrchu a ze 100 % na zdravém čerstvém vzduchu. Příznivci trailových závodů si tentokrát opravdu přijdou na své.

Žďárské vrchy

Oblast Žďárských vrchů, kde se nyní poběží závod: Běhej lesy Vysočina, v minulosti vznikala postupně a pozvolna již od prahor a patří tak k těm nejstarším celkům našeho Českého masívu. A právě proto si zde závodníci fantasticky užijí všechnu tu nádhernou přírodu, velmi bohatou na skalní útvary a skalní města. Již tradičně nabízejí pořadatelé 2 trasy, jednu kratší v délce 12 km a druhou delší dlouhou 21 km. Start bude v Milovech u Žďáru nad Sázavou a trasy povedou běžce ke zdejšímu monumentu horolezce a známého místního rodáka Radka Jaroše, který malý kousek odtud vylezl až n vrchol svou historicky první cestu. Účastníci závodu se mohou těšit na opravdu atraktivní výhledy na Lisovskou a Malinskou skálu. Při delší trati se poběží i kolem Devíti skal a odtud lze při dobré viditelnosti také spatřit i Králický Sněžník nebo Krkonoše.

Běhej lesy

Mezi závody seriálu Běhej lesy, jde o jeden z nejnáročnějších. Vysočina má převýšení 535 m na delší trati a 329 m na kratší. Obě tratě po lesních stezkách nabídnou trailové výběhy a seběhy s nezapomenutelnými výhledy do krajiny. Jelikož se jedná o běžecký závod, nezapomeňte se dobře vybavit kvalitní obuví.

I na Vysočině jsou součástí také dětské závody, doprovodný program a také kvalitní servis zajištěný pro závodníky s úschovou batohů a kol a hlídáním dětí. Všichni závodníci dostanou pamětní dřevěnou medaili v cíli a možná i diplom. Osobní fotografie jsou ke stažení zdarma.