Moto oblečení pro vaši bezpečnost. Vyberte si správně

Moto oblečení pro vaši bezpečnost. Vyberte si správně

Bezpečnostní doplňky a vybavení jsou při řízení motorky naprostou nezbytností. Motocyklisté stále ještě patří k nejohroženějším účastníkům silničního provozu. Pořídit se dají různé bezpečnostní prvky. Mezi ně řadíme i oblečení. Pánské i dámské moto oblečení a doplňky jsou dnes již velmi dostupné, a to v celé spoustě materiálů. Oblečení je často vyztuženo na těch nejzranitelnějších místech, tak aby poskytlo dostatečnou ochranu v případě pádu. Jaké oblečení by si motocyklisté měli pořídit?

Boty na motorku

Moto oblečení spousta motoristů nevnímá jako něco potřebného. Někteří jsou dokonce toho názoru, že je to jen otázka vzhledu. Není to pravda. Toto vybavení může i zachraňovat životy. Důležité mohou být i boty. Ty najdete v mnoha provedeních, od závodních až po prodyšné letní verze. Každá tato kategorie se může lehce lišit v bezpečnostních prvcích. Některé boty spolehlivě chrání celou plochu nohy včetně kotníků a nártů, jiné se soustředí spíše na pohodlí a chrání většinou jen kotníky a prsty nohou. Faktor, podle kterého byste boty měli vybírat, souvisí s vaším stylem jízdy.

Moto bundy a kalhoty

Vyráběny jsou ze spousty materiálů, čímž se samozřejmě liší jejich ochranné vlastnosti, ale také pohodlí při nošení. Nejoblíbenější jsou kožené materiály, které nabízí dostatečnou odolnost i pružnost. S postupem času se vám materiál přizpůsobí a nebude vadit v pohybu. O něco odolnější než kůže (a také žáruvzdorné) jsou materiály, jako je kevlar nebo cordura. Tyto materiály ale nejsou sami o sobě pružné, takže se prodávají v kombinaci s elastinem a dalšími materiály. Cordura dokáže nabídnout také skvělou prodyšnost a je vhodnou volbou pro letní horka.

Moto rukavice

Opět je k dostání celá spousta rukavic, které se mohou velmi lišit svými vlastnostmi. Zvláštní význam zde má to, aby rukavice dobře sedly a jezdec se v nich cítil pohodlně. Zaměřit bychom se ale měli také na jejich odolnost vůči povětrnostním vlivům. Vyplatí se vlastnit i více druhů rukavic. V případě chladného počasí se vyplatí použít zimní rukavice, které chrání před chladem. V horkém počasí naopak sáhnete po prodyšných letních rukavicích.