Nejdražší boty na světě. Investovali byste do nich? 

Nejdražší boty na světě. Investovali byste do nich?

Obuv je základní součástí každého outfitu. Některé ženy za obuv neutratí za rok téměř nic, jelikož si své kousky kupují ve výprodeji nebo second handu. Nyní se podíváme na přesný opak a prozkoumáme boty, za které dáte několik milionů eur. Které se vám nejvíce líbí?  

Ať žije Nike! 

Americká značka vyrábějící sportovní oblečení a obuv se nedávno blýskla s jedinečnou limitkou. Tato edice představuje repliku obuvi, která se objevila ve snímku Návrat do budoucnosti. Původně se tenisky objevily v roce 2011. Bylo ale jasné, že to stačit nebude, a proto se další edice vydala o pět let později. První edice čítala 1510 párů, druhá jen 89 párů. Nike přitom rovnou uvedla, že boty by neměly sloužit k náročným aktivitám, ale jako výstavní kousek. A cena? 22 tisíc eur.  

Jada Dubai představila skvost 

Značka, která má sídlo ve Spojených Arabských Emirátech, představila lodičky Passion Jewelers. Jedná se o umělecký kousek, který je po obvodu pokrytý 236 diamanty. Na špičce boty se nachází jeden centrální patnáctikarátový diamant. Výroba obuvi zabrala několik měsíců. Pořídit je bylo možné pouze v hotelu Burj Al Arab. Cena? 14 a půl milionu eur.  

Moon Star ovládl žebříček 

A jsme u nich. Tyto boty jsou skutečně nejdražší obuví na světě. Jedná se o kousek z dílny Antonio Vietri. Název Moon Star si zapamatujete a je možné, že se vám o nich dnes bude i zdát. Tento pár bot pořídíte za 17 milionů eur. Boty jsou tvořeny zlatem, ale to není všechno. Ukrývají také třicetikarátový diamant. Jako třešnička na dortu byl k jejich výrobě použit meteorit z roku 1576. Jako inspirace k tvorbě sloužila nejvyšší budova světa, hotel Burj Khalifa. Podpatky totiž symbolizují právě tuto stavbu. Tyto boty jsou samozřejmě investiční, na běžnou večeři si je nikdo nevezme.  

Které z těchto skvostů se vám líbí nejvíce? Rádi byste se prošli v botách symbolizujících mrakodrap?