Jak zabezpečit dětský pokoj před nehodami 

Jak zabezpečit dětský pokoj před nehodami

Sotva se naše dítě naučí lozit, rádo by poznávalo svět okolo sebe mnohem více, než jsme si dříve dovedli představit. Nastává čas na zabezpečení domácnosti. Především pak dětského pokoje. Na co se zaměřit?

Postel jako bezpečný přístav

Dítě je na dětskou postýlku již příliš velké, ale do samostatné postele jej ještě vložit nechcete? Je to pochopitelné, děti v tomto věku totiž během spánku mohou z postele spadnout. Na dětskou postel ale můžete pořídit bezpečnostní zábrany na postel. Tím máte jistotu, že dítě bude moci bezpečně postel opustit, až se vzbudí. Zároveň ale v noci nikam nespadne. Okolo postele naskládejte plyšové hračky a překvapte své dítko novou podobou prostoru na spinkání. 

Zásuvky vždy zabezpečte

Děti rády objevují a v jejich nízkém věku jim nelze vysvětlit, jak moc dokáže být elektrická zásuvka nebezpečná. Proto si pořiďte dostatek záslepek pro všechny zásuvky. Zejména v místnostech, kde si dítě po nějaký čas hraje samotné, je potřeba tyto bezpečnostní prvky použít. 

Okna lze snadno zamknout

Máte děs z možnosti, že si odskočíte na toaletu a vaše dítě si mezitím přisune stoličku k oknu? Bezpečnost takto malého potomka je lepší vždy hlídat. Naštěstí existují zámky na okenní kliky, kterými si pojistíte bezpečí vašeho miláčka. 

Trik s konvicí

Velmi opodstatněné obavy představují i horké nápoje. Již od dnešního dne si ale můžete na své kuchyňské lince dopřát pořádnou porci jistoty, že se nic nestane. Konvici, do které si vaříte čaj pro celou rodinu, vždy vložte do další nádoby. Může se jednat o plastovou mísu či podobné kousky nádobí. V případě, že by konvice praskla, vřelý čaj neohrozí bezpečí vašeho dítěte. Podobné opatření zvolte, když si do pokojíčku nesete horký nápoj. 

Snažte se každý den procházet bezpečnost dětského pokoje. Neulomil se drobný předmět z některé z hraček? Je vše v pořádku?