Nejzajímavější druhy chilli. Ochutnejte je

Nejzajímavější druhy chilli. Ochutnejte je

Pokud hovoříme o chilli, hovoříme o velmi malé papričce, která vám však velmi silnou vůni. Typická je pro ni pálivost, proto se do mnohých jídel přidává opravdu jen velice zřídka. V současné době existuje mnoho, mnoho druhů chilli papriček. Rozeznávají se zejména podle různých stupňů pálivosti. Mnozí lidé se mohou ptát, kde se ona pálivost v chilli papričkách bere. Důvodem pálivosti chilli papriček je fakt, že se v nich ukrývá látka zvaná kapsaicin, která dráždí a vyvolává pocit pálení v tkáni, s níž přijde do styku. To je důvod, proč chilli papričky pálí nejen při konzumaci, ale také třeba při obyčejném krájení.  

Chilli papričky jsou sice hojně pěstovány také u nás, ale nejvíce se jim daří v zahraničí, konkrétně v Indii, v Číně, také v Mexiku nebo na Balkáně. Seznamme se nyní s těmi nejzajímavějšími druhy chilli papriček, s nimiž se můžeme setkat. Kterou z nich ochutnáte jako první? 

Jalapeno  

Chilli papričku známou jako paprička Jalapeno jistě dobře znáte. Pochází z dalekého Mexika a je řazena mezi mírně pálivé až pálivé chilli papričky. Dnes se jedná o jednu z nejvíce populárních a nejčastěji využívaných chilli papriček. Dokonce existují i vyšlechtěné druhy této papričky, k nimž se řadí třeba Meco nebo Tipico.  

Habanero 

Poměrně známou chilli papričkou je také paprička habanero, která se však řadí k hodně pálivým papričkám. Pochází z krásné Kuby, dnes se pěstuje nejvíce v Belize. Je taktéž velmi často používaná a taktéž je velmi oblíbená. Často se konzumuje čerstvá, ovšem připomínáme, že je to velmi pálivá paprička, tak ať pak nejste překvapeni.  

Moruga 

Moruga, kterou taktéž můžete znát pod jejím celým názvem Trinidad Moruga Scorpion, je zapsána do Guinessovy knihy rekordů jako nejpálivější paprička na světě. Název je odvozený od místa, kde se pěstuje, tedy od oblasti Moruga nacházející se na ostrově Trinidad. Má krásně červenou barvu a její pálivý účinek pociťujete dlouhých dvacet minut.