Regály do vaší kuchyně: nemusí být jen schované ve spižírně

Regály do vaší kuchyně: nemusí být jen schované ve spižírně

Regály jsou velice praktickou záležitostí, kterou můžete využít nejen v dílně. V současné době už jsou totiž natolik dekorativní, že se dají vystavit v jakýchkoli místnostech. Z dílen a sklepů si jako první našly místo ve spižírnách, protože trvanlivé potraviny zkrátka musíme někam uskladnit. Čím dál častěji se ale objevují také namísto klasických kuchyňských skříněk – jsou levnější a moderní variantou.

Materiál regálů

Existuje několik základních typů regálů, ze kterých můžete vybírat:

  • Za prvé to jsou dřevěné regály, které sice velice dobře vypadají, jejich nosnost je tak omezená. Na místo kuchyňských skříněk se ale skvěle hodí, právě díky svému vzhledu. Nádobí obvykle nemusí být natolik těžké, abyste se museli omezovat nosností. 
  • Druhou variantou jsou plechové regály. Ty mají sice větší hmotnost a jsou velice odolné, na druhou stranu ale vzhledem příliš nepotěší. Hodí se tedy spíše do místností, kam si návštěvy nevodíme. 
  • Třetí variantou jsou plastové regály. Ty mohou poskytovat spoustu různých barev a provedení, hodí se skvěle také do interiéru – včetně kuchyně. Jejich odolnost a nosnost je ale ještě více omezena než u dřevěných regálů.

Velikost regálů

Stejně jako když si kupujete kuchyňskou linku do kuchyně, tak také u nákupu regálů musíte vědět, jaké jsou vaše prostorové možnosti. Ještě před nákupem si proto vyměřte prostor, na kterém budete chtít svůj regál umístit. Pokud chcete mít regál zavěšený na stěně, je zapotřebí, aby tomu byl uzpůsoben.

Cenová relace

Omezeni budete pravděpodobně také svými finančními možnostmi. Vyplatí se nakupovat raději kvalitnější kusy, které jsou o něco dražší než takové, které vám spadnout a následně mohou způsobit další škody. A to jak na majetku, tak také na zdraví. Představte si, že za takový nekvalitní regál zatáhne vaše malé dítě: regál i se svým obsahem na něj spadne. A to rozhodně nemusí končit jen s několika modřinami. Investovat do kvality se u regálů jednoduše vyplatí.