Santorini s neodolatelným kouzlem

Kouzlo Santorini

Jakmile vplouváte na tento ostrov lodí, nabudete dojmu, že přijíždíte do obrovského kráteru a ono tomu tak mimochodem vskutku je. Stojí za to sem opravdu nepřiletět letadlem, ale přijet trajektem. Ostrov Santorini vznikl po výbuchu starověkého ostrova Théraasi kolem roku 1500 před Kristem. Byl to nejsilnější sopečný výbuch, asi desetkrát silnější než již legendární výbuch sopky Krakatoa. Souostroví Santorini je sopečnou historií poznamenáno na každém kroku. Nejkrásnější pohled si užijete asi do obřího zatopeného kráteru. Jeho obvod tvoří malé ostrovy a uprostřed je nový ostrov z lávy, Nea Kamenni, v překladu nové kamení.

Úchvatná místa

Théra je plná turistů, Oiaje navštěvovaná o trochu méně. Pláže jsou nádherné a k večeru se lze vydat po pěšinách dolů do kráteru na loď. Památky na ostrově jsou úchvatné, například Ruiny starobylé Théry projité před západem slunceumocní zážitek, kdy slunce prosvítá ostrůvky na druhé straně kráteru. Útesy jsou až 300 metrů vysoké a obestavěné bydlením. Koukáte tedy na moře, ale jdete od něj 300 metrů do kopce zpět, s tím je třeba počítat.

V noci to na Santorini opravdu žije. Ostrov sám je zaplněn nádhernou krajinou a je velmi krásný, jako stvořený třeba na líbánky. Zdejší typická architektura jsou zejména bílé zdi a modré dveře a okenice. Specialitou Santorinu jsou ale i modré střechy. Povrch ostrova Santorini je vesměs tvořen většinou sopečným popelem, který je velmi úrodný, a proto se zde opravdu daří všem rostlinám. Na ostrově v současnosti žije asi kolem 10 000 obyvatel.

Město Fira

Hlavním městem je Fira a jedná se o nádherné krásné bílé město, které se tyčí na skalní stěně nad kráterem zaplaveným mořem. Město je jako celý ostrov nejvíce proslulé svými typickými krásnými úžasnými bílými domy a kostelíky s něžnými modrými střechami.

Velmi známé jsou i dlouhé venkovní kamenné schody na ostrově Santorini. Pokud hledáte netradiční pláže, na Santorini, ostrově vulkanického původu je i mnoho zátok s červenými, černými či šedými kamínky. Kromě exklusivní červené pláže zde najdete i černou pláž. Na Santorini se nalézají kromě kamenných pláží i panoramatické písečné pláže jako třeba Perissa. Nedaleko je i pláž Kamari. Bere vám tento bělostný ostrov dech jako nám?