Signály, které upozorňují na blížící se infarkt

Signály, které upozorňují na blížící se infarkt

Nedávné průzkumy ukázaly, že stále roste počet lidí, kteří utrpí během svého života infarkt. Podle všeho začíná tato srdeční záležitost postihovat hlavně mladé lidi, u starých se však také procento výskytu zvyšuje. Zejména ženy postihuje srdeční záchvat stále častěji. Je pravdou, že ne vždycky poznáme, že jsme infarkt prodělali. Většinou ani nepoznáme, že ho již máme za sebou. Mnozí lidé si totiž myslí, že je to třeba jenom nahromaděný stres z práce nebo to svádíme na následek pracovního vypětí. Buďte tedy informováni o signálech, které na blížící se infarkt upozorňují.  

Jak jsme zmínili, stále více se zastavuje srdíčko ženám. Jenže stále jsou nejvíce s infarktem spojovaní muži, jež trpí infarktem opravdu ještě častěji. Nezáleží však na tom, kdo infarkt prodělává častěji a kdo méně často, příznak této zdravotní komplikace je zcela stejný.  

Chřipka nebo infarkt? 

Také bylo zmíněno, že jen málokdo pozná, že infarkt prodělal. Je to z toho důvodu, že příznaky infarktu se často podobají příznakům chřipce, když se navíc dlouhodobě nacházíte ve stresu nebo jste v pracovním vypětí, infarkt vás zkrátka nenapadne. Prvotními příznaky mohou být klidně i žaludeční nevolnosti, dále také náhlé “polití potu”. Pokud se tyto příznaky opakují, raději zamiřte k lékaři, který vám řekne, co vám ve skutečnosti je.  

Jste často unavení 

Únava je dalším signálem toho, že se blíží infarkt. Jedná se o vůbec nejčastější signál. Pokud je únava zvýšená a spánek je váš nejlepší přítel, s nímž chcete trávit velkou část dne, pak pozor na to – infarkt může přijít. Únava a zvýšená spavost je zapříčiněná nedostatečným průtokem krve srdcem, infarkt pak může nastoupit doslova kdykoli.  

Pozor na dušnost 

Špatně se vám dýchá? Opět to může být symptom zanedlouho vypuknutého infarktu. Během infarktu se člověk nejen cítí špatně, ale hlavně má pocit nedostatku vzduchu. Pokud se zadýcháváte i při běžných činnostech, pokud často nemůžete popadnout dech, je něco špatně.