Spoření do zlata má řadu benefitů. Jakých?

Spoření do zlata má řadu benefitů. Jakých?

Investiční zlaté mince nebo snad malé zlaté slitky? Obecně se tento typ investování stává populární a je pouze otázkou, co je vám bližší. Někdy se nemluví ani tak o investici, jako třeba o spoření do zlata, o kterém se říká, že roste v době krize čili je udržitelem hodnoty i v časech, které neoznačujeme za zrovna pozitivní. 

Benefity investování do zlata

Ať už se rozhodnete pro zlaté mince, slitky nebo jakoukoli jinou formu zlata, nebudete tohoto kroku litovat. Mluvíme totiž o způsobu, jak udržet hodnotu našich úspor, které si možná i několik posledních let střežíme pod polštářem. Kromě toho, že udrží hodnotu i v době, kdy všechno ostatní na hodnotě ztrácí, je zlato také osvobozené od daně z přidané hodnoty čili jeho držení vás nestojí nic navíc, stejně jako zisky, které z jeho prodeje vyplynou.

Žádné zbytečné poplatky se nepojí ani s držením tohoto investičního instrumentu, stejně tak se nevztahují ani na garanční jistinu nebo na to, že zlato budou součástí vašeho spoření. 

Zlato, které bude pouze vaše

Na rozdíl od dluhopisů, držení kousku kryptoměny nebo akcií je zlato jiné v tom, že pokud ho koupíte fyzicky, bude skutečně jenom vaše. Jestli ho zanedlouho prodáte nebo uložíte do trezoru pro budoucí generace, to je pouze na vás. 

Ostatně i proto se dává jako dárek například při narození dítěte – rodiče si s tímto darem mohou naložit, jak chtějí, klidně však mohou zlato podržet dítěti až do jeho osmnácti, kdy bude mít zcela jinou hodnotu, než jakou má zlato v době jeho pořízení. 

Jakou formu zlata si zvolíte vy?

Jestli budete investovat do zlatých mincí, slitků nebo do čehokoliv jiného, to je jenom na vás. Možností máte v současné době víc než dost. Zatímco někdo upřednostňuje zlaté slitky známé také jako zlaté cihličky, jiný dává přednost zmiňovaným mincím, které jsou právě oním zmiňovaným darem při narození dítěte. 

Samozřejmě s koupí zlata nemusíte otálet do doby, než do rodiny přibyde nový člen. Ale můžete investovat do zlata kdykoliv se vám jen zamane. Stačí mít dostatečný obnos.