Top 10 technologií v roce 2017

technologie

Budoucnost IT sektoru v roce 2017 definuje umělou inteligenci, „chytré“ věci, virtuální a rozšířené reality a blockchainvyvinutou technologickou platformu pro podnikání. Všechny technologie zahrnují pokročilé strojové učení a rozvoj umělé inteligence, interpretace fyzických a digitálních světů.

1. Umělá inteligence a strojové učení

V tomto roce vědci věnují pozornost zpracování přirozeného jazyka a neuronových sítí. To znamená, že STS pomůže automatizovat úkoly a řešit problémy spojené s trendem „informace o všem.“ Pokročilé algoritmy umožní vzniku inteligentním jednoduše „chytrým“ strojům – od bezpilotních vozidel po virtuální asistenty.

2. IntelligentApplications

Jde o programy, které pomáhají lidem v denních aktivitách, jako je například „chytrý“ třídič e-mailů. Další možnosti – sofistikovanější virtuální asistenti se zaměřením na podnikání.

3. „Smart“ věci

Tento seznam obsahuje známé věci jako bezpilotní letouny, bezpilotní vozidla a 3D-tiskárny. Také hovoříme o gadgets budoucnosti, inteligentní interakci svázanou s osobou. Příkladně, aby byla zajištěna bezpečnost dětí apod.

4. Virtuální (VR) a rozšířená (AR) realita

Technologie virtuální a rozšířené reality jsou již široce používány. AR podnikům umožní klást různé grafické objekty v reálném čase, čímž se zlepší výrobní proces.

5. Digitální „dvojčata“

Taktéž říkáme dynamický model fyzických věcí nebo životního prostředí, založený na senzoru. Tato technologie bude použita v různých oblastech pro modelování, analýzu a kontrolu.

6. Blockchain technologie

Blockchain technologie s názvem „řetěz distribuovaných dat,“ existuje ve formě databáze obsahující informace o všech transakcích prováděných členy systému.

7. Dialogový systém

Odborníci se domnívají, že Gartner dynamická síť bude vytvořena mezi lidmi, procesy, službami a věcmi. A to může podpořit inteligentní digitální ekosystém. Brzy vyhledávače, on-line služby a různé programy budou moci přijímat a zpracovávat všechny hlasové příkazy.

8. Digitální technologické platformy

V budoucnu bude každá společnost pracovat s kombinací pěti digitálních technologických platforem: Informační systémy, zákaznické zkušenosti, analýzy a prognózy, internet věcí a obchodní ekosystém. Zejména vytvoření nových platforem a služeb pro internet věcí a interaktivních systémů bude jedním z klíčových oblastí do roku 2020.

9. Mechanika aplikací a služeb

Technologie je všude, lidské interakce v digitálním světě – kontinuální proces. To je vzhledem k celosvětovému šíření internetu připojení všech hlavních přístrojů a jejich synchronizaci. Nejjednodušší příklad – „inteligentní“ domy.

10. Adaptivesecurity

S nárůstem počtu útoků hackerů, společnosti budou muset přemýšlet o digitální bezpečnosti. Brzy víceúrovňová bezpečnost bude důležitým předpokladem pro jakýkoli podnik. Podle odborníků v oblasti IT lídrů je třeba zaměřit se na identifikaci a odstranění hrozeb.