Venkovní osvětlení s sebou přináší řadu výhod. Jaké si vybrat před dům?

Venkovní osvětlení s sebou přináší řadu výhod. Jaké si vybrat před dům?

Ať už se kolem vašeho domu rozprostírá zahrada nebo jste jen jedním domem v řadě v ulici, v každém případě se vyplatí investovat do venkovního osvětlení. Venkovní světlo s sebou přináší celou řadu výhod. Předně dodá exteriéru opravdu luxusní vzhled. Také se díky správnému osvětlení sníží pravděpodobnost vzniku úrazů na schodech nebo na chodnících u domu, a nakonec se tím eliminuje možnost vloupání. Žádný zloděj přece nezkusí vykrást dům, jenž je tak osvícen, že by se pod tíhou světel jenom stěží skryl.  

Pokud vybíráte venkovní světlo (ať už mluvíme o lampě před domem nebo zahradním osvětlení), důležité je vybírat takové, jež je chráněno před nepřízní počasí a dalšími vnějšími vlivy. Lampy či menší svítidla jsou neustále vystavovány riziku stříkající vody, vlhkosti nebo prachu. Ochrana před vnějšími vlivy může prodloužit životnost venkovního osvětlení.  

Před domovní vchod patří lampa nebo nástěnné svítidlo 

Je váš dům jenom jedním z rodinných domků v řadě v ulici? Ať už ano či ne, vybírat budete především venkovní osvětlení, které umístíte před domovní vchod. V tomto případě se váš výběr zužuje na lampy a nástěnná svítidla, která budou mít navíc pohybové čidlo.  

Proč volit venkovní světla s pohybovým čidlem? 

Venkovní světla s čidlem jsou nadmíru praktickým opatřením, které budete jenom chválit! Čidlo totiž rozezná, kdy jste se k domu přiblížili a kdy pravděpodobně hledáte klíče ve své kabelce. Zároveň rozezná, kdy už jste vstoupili do domu nebo kdy jste se od domu oddálili, tudíž zhasne a nebude rušit sousedy.  

Jelikož se díky pohybovému čidlu venkovní světlo rozsvěcuje automaticky, je to velice účinná prevence proti zlodějům. Zejména pokud žijete na rušném předměstí, kde jsou krádeže na denním pořádku, je to opravdu skvělé opatření, které smete “dvě mouchy jednou ranou”.