Holubaření není žádná věda. Tipy a triky, jak na to

Holubaření není žádná věda. Tipy a triky, jak na to

Hledáte způsob, jak vyplnit svůj volný čas? Nemusíte si nutně pořizovat motorku, která by vyšla na pěknou sumu. Stačí, když si pořídíte třeba takové holuby. Holubaření patří k nejstarším koníčkům, které na světě existují. Oproti začátkům holubaření se toho však mnoho změnilo. Kupříkladu nyní si můžete postavit holubník ze stavebnice Aluhobby, u které se navíc skvěle pobavíte. Spojování hliníkových profilů a plastových součástek vás na malý okamžik vnese do dětství. 

Ovšem co se nezměnilo, tak jsou tipy, triky a rady, jak na efektivní holubaření. Nechcete přece, aby vám vaši okřídlení mazlíčkové uprchli z přichystané klece. Nebo snad ano?

Tipy a rady, jak na holubaření

  • Při stavbě holubníku mějte na paměti, že holubník nebo jiné chovné zařízení by mělo být orientováno na jižní stranu. Zároveň by obydlí mělo být orientované na jižní stranu a chráněné nejen před průvanem, ale také před silnými větry. 
  • Aby byli holubi spokojení ve svém holubníku, měli byste jim dopřát hodně prostoru. Kromě toho nezapomeňte na to, že holubník by neměl být vlhkým místem. Naopak by měl být prosvětlený. 
  • Pokud hledáte vhodný holubník, hledejte takový, který bude mít vyndavací okna. To oceníte především v létě, kdy je budete moct hravě vyměnit za rámy, a tím zajistíte lepší větrání během parného ročního období. 
  • Výletové klícky jsou rozhodně něco, co by nemělo v holubníku chybět. Díky nim budou mít holubi dostatečný rozhled po okolí, lépe tak uvidí na cestu a nebude pro ně tak stresující první vypuštění ven.
  • Pokud chcete do holubníků zavést elektřinu, klidně to udělejte. V holubnících se vám bude hodit světlo, které vám zajistí lepší manipulaci s ptáky, ale také se vám budou hodit zásuvky, do kterých případně zapojíte napáječky v zimě.