Vybíráme osvětlení do bytu

Osvětlení do bytu

Přemýšlíte nad tím, že renovujete svůj dům? Určitě spekulujete i nad výměnou osvětlení. I když by to málokdo řekl, i osvětlení podléhá aktuálním módním trendům a lidé chtějí mít osvětlení, které se jim bude na první pohled zamlouvat. Pokud tedy patříte k lidem, kteří touží po novém osvětlení, poradíme vám, jaké osvětlení vybrat. Zaměříme se konkrétně na byt průměrné velikosti a společnými silami dosáhneme krásného optického zvětšení, které si byt zaslouží.

Vybíráme osvětlení do koupelny

Nejdříve se pozastavme nad osvětlením koupelny. Koupelna je místo, kde relaxujeme a kde odpočíváme po náročném a dlouhém pracovním dni. Stejně jako ložnice by i koupelna měla být příjemná a sympatická. A na tom se podílí i samotné osvětlení koupelny. Důležité je vybrat skutečně skvělé osvětlení, které hezky osvítí koupelnu, přesto nebude kýčovité a nehezké. Doporučujeme zavést bodová světla, která jsou nepatrná, mnohdy až neviditelná, přesto dokážou skvěle rozzářit jakkoli velkou koupelnu. Pokud se denně líčíte před zrcadlem, doporučujeme instalovat světla buď do zrcadla, nebo nad zrcadlo, abyste perfektně viděli na svůj obličej.

Vybíráme osvětlení do obývacího pokoje

Co se týče obývacího pokoje, do této místnosti patří masivní závěsná světla, která jsou až dech beroucí. V obývacím pokoji potřebuje být něco, co okouzlí na první pohled a čeho si člověk na první pohled všimne. Proč by to tedy nemělo být masivní svítidlo? Jestli vám není masivní svítidlo sympatické, rozhodněte se pro klasické drobné, nepatrné stropní světlo a obývací pokoj rozzáříte krásnou stojací lampou, kterou ocení zejména ti, kteří si denně čtou u televize.

Vybíráme osvětlení do ložnice

A co ložnice? Jak jsme zmínili, jedná se o místnost, kde budete trávit velkou část svého času, kde budete odpočívat a kde budete lenošit. Proto by taková místnost měla být vybavena vkusným osvětlením. Stropní světlo by mělo být nepatrné, ovšem stolní lampičky mohou upoutat zrak. Jestli je vaše ložnice zařízena do jednoduchého, moderního stylu, doporučujeme zvolit místo klasických stolních lampiček sádrová svítidla, která namontujete na zeď.