Vybíráme šaty podle postavy

šaty podle postavy

Šaty dělají člověk, a pokud máte spíše chlapeckou postavu, použijte oblečení a doplňky, kterými si křivky vytvoříte. Příkladně pásek si posuňte na nejnižší části pásu. Perfektní šaty pro vás – ty jež se pod prsy rozšiřují, lze doporučit i zavinovací šaty.

Postava „jablko“

U postavy ve tvaru „jablka“ se pokoušíme zvolit šaty, které odpoutají pozornost od střední části těla, jinak řečeno od bříška a pásu. Ideální střih pro tento typ postavy je výstřih ve tvaru V a šaty se střihem do A. Vyhýbejte se propínacím a přiléhavým šatům.  Skvěle vám padnou šaty s volány. Odborníci doporučují nosit oblečení, jež se od prsou dolů rozšiřuje, zamaskujete tak větší bříško.

Postava „hruška“

Máte velmi ženskou siluetu s širokými boky a úzkými rameny? A pokud navíc rádi předvádíte své nohy. Noste dlouhé šaty po kotníky nebo až do poloviny lýtek s velkým rozparkem.Ženy s postavou ve tvaru „hrušky“ by měly volit letní šaty, které jim zvýrazní ramena, aby působily souměrně. Báječně k tomu poslouží dlouhá šála, barevné šátky nebo efektní náhrdelníky. Dejte přednost vzorovaným a zdobeným šatům.  Takto horní část vašeho těla bude působit objemněji a vaše silueta bude souměrnější.  Sukně do tvaru A budou to pravé ořechové. Ideální barva – nahoře světlá a dole tmavá.

Nezapomeňte, že nalezení správného oblečení pro váš typ těla je důležité!

Všichni chceme vypadat dobře a ukázat trochu kůže nikomu neuškodí, ale vše s mírou. Přílišné odhalování nemusí lichotit vaší postavě, přestože šaty bez ramínek předvedou krásu vaší šíje a dlouhý rozparek ukáže dlouhé a štíhlé nohy.  Ovšem, máte-li větší poprsí a plnější postavu, nemusí to být nejlepší volba, raději se soustřeďte na barvu a vzory.  Černá ať je tam, kde skryje nedostatky a pestrá, kde toužíte ukázat své přednosti.