Lze podnikat bez peněz?

lze podnikat bez peněz?

Podnikání – to je svoboda, ovšem nic není zadarmo. Úspěšný podnikatel musí mít větší odpovědnost, odvahu a být odolný vůči překážkám a rizikům. Pokud máte tyto vlastnosti a přemýšlíte, kde vzít startovací kapitál k zahájení podnikání, bude tento článek pro vás přínosem.

Je vůbec možné podnikat bez peněz?

Jaký kapitál je zapotřebí?

Kde začít?

Pro podnikání je nezbytný – finanční a lidský kapitál, tzn. peníze a pracovní síla, dále know-how a čas. Čas, který svému podnikání můžete obětovat. Není pravda, že jsou úspěšní jen ti, co se této činnosti věnují 18 hodin denně a sedm dní v týdnu. Podnikají i zaměstnaní lidé.

Co je ovšemnejdůležitější? Nemáte-li peníze a přesto toužíte podnikat, musíte vynaložit velké úsilí k získávání co nejvíce informací a know-how, které vám nejen umožní začít podnikat. A pokud budete mít správné informace a cíl, tak snadno přilákáte investora, což znamená chybějící kapitál.

Než začnete investovat do svého podnikání, zkuste si odpovědět na následující otázky:

  • Chcete poskytovat službu nebo prodávat zboží?
  • Co stojí zajištění služby nebo vytvoření produktu?
  • Priorita – náklady na službu či produkt?
  • Plynulost dodávek?
  • Čím se budete odlišovat od konkurence?
  • Jaké vybavení pro poskytování služeb potřebujete?
  • Budete si vyrábět produkt sám nebo nakupovat od výrobce či velkoobchodu?

Jak na to

Odpověďmi na tyto otázky zjistíte rozpočet potřebných zdrojů. Nabízejte službu nebo prodávejte zboží, o které je skutečně zájem.

Nikdy se nevzdávejte po prvním neúspěchu!

Věnujte se činnosti, kterou skutečně ovládáte. A pokud máte nápady, jež konkurence nevyužila – jen dobře.  Ideální je prodávat své služby přes internet.Ve srovnání s fyzickým produktem nemusíte přemýšlet o ceně za materiály, sklady, dovozní poplatky, reklamace atd. Pokud chcete prodat zakoupené zboží prostřednictvím internetu, snažte se jej prodávat za co nejnižší cenu.  A pokud vyrábíte vlastní produkt, který nikdo nenabízí a je potřebný – máte vyhráno. Zde se ovšem neobejdete bez vstupních nákladů, ale investice se vám vrátí, pokud jej můžete prodat za násobek výrobní ceny.

Vytvořte svůj sen a nedovolte, aby vám nedostatek kapitálu bránil v tom, abyste prokázali své dovednosti a začali podnikat.