10 nejoblíbenějších český jídel

česká jídla

Jaké jídlo si vaříme nejčastěji v Česku? A jaké jídla u nás jí turisté z Ameriky, Rakouska, Německa nebo Polska? Češi mají oblíbených těchto 10 jídel:

  1. Svíčková na smetaně
  2. Vepřo-knedlo-zelo
  3. Guláš
  4. Česnečka
  5. Knedlíky
  6. Tlačenka
  7. Smažený sýr
  8. Pečená kachna
  9. Bramboračka
  10. Plněné papriky

Jaké jídlo nejčastěji jí turista z Velké Británie v česku?

Turista z Velké Británie se obvykle v Česku stravuje tradičními českými jídly, jako je knedlo vepřo zelo (pečené vepřové maso s knedlíčky a zelím), Guláš nebo smažená kuřecí prsa s bramborovou kaší. Turista z Velké Británie by mohl také ochutnat některé z českých specialit, například knedlíky plněné uzeným, svíčkovou nebo palačinky.

Jaké jídlo nejčastěji jí polský turista v česku?

Nejčastěji se polský turista v Česku obvykle stravuje pivním gulášem, smaženou klobáskou nebo smaženými bramborami. Dále mohou pokrm obohatit masovými i sýrovými knedlíky a různými druhy tradičních českých a moravských pokrmů.

Jaké jídlo nejčastěji jí americký turista v česku?

Nejčastěji se američtí turisté v Česku zaobírají klasickou českou kuchyní, jako je svíčková, guláš, vepřové maso s knedlíkem nebo smažený sýr.

Jaké jídlo nejčastěji jí rakouský turista v česku?

Nejčastěji se zdá, že rakouský turista ve Česku jí svíčkovou omáčku, kuřecí/hovězí svíčkovou, vepřovou pečeni s knedlíkem, česnečku, guláš a světlé pivo.

Jaké jídlo nejčastěji jí německý turista v česku?

Nejčastěji se německý turista v Česku stravuje tradičními českými specialitami jako jsou smažený sýr, svíčková na smetaně, guláš nebo kuřecí řízek. Dále se často vyskytují německé pochoutky jako jsou bratwurst, bramborový salát a pečené maso. Němečtí turisté také rádi ochutnávají místní pivo.

Další tipy na recepty a jídla: